У Китаї компанії Huawei та China Unicom запустили першу 10G інтернет-мережу в технологічному центрі Китаю – районі Сюн'ань поряд із Пекіном, використовуючи нову технологію 50G PON. Швидкість у мережі сягнула понад 9800 Мбіт/с.
Як інформує УМ, про це пише портал Mydrivers.
Мережа побудована за унікальною технологією, яка дозволяє швидко передавати дані на рівні 10G (в 10 разів швидше, ніж звичайний інтернет), а також зменшує затримки до мілісекунд.
Швидкість завантаження в мережі становить 9834 Мбіт/с, а швидкість виправлення – 1008 Мбіт/с, що значно перевищує стандартний інтернет для дому.
Як зазначається, це дає можливість використовувати новітні технології, такі як 8K-відео, хмарні сервіси та віртуальну реальність.
За даними Mydrivers, Китай залишається лідером у розвитку мереж 5G. До січня 2025 року в країні буде 4,25 млн базових станцій 5G, і це більше, ніж у будь-якій іншій країні світу.
У листопаді минулого року повідомлялося, що в Україні запускають пілотний проєкт 5G. Так, у трьох містах мали протестувати сумісність 5G з військовим обладнанням.
Наприкінці травня торік в Україні вперше відбувся тестовий запуск мережі 5G.
У 2023 році Мінцифри України домовилося з Міністерством транспорту Латвії про спільну роботу над упровадженням 5G в Україні.
Як повідомляла УМ, Удар по Україні: Китай обмежує постачання деталей для БпЛА до США та Європи.