Угоду про надра врешті підписали Україна і США, фото
Угоду щодо мінералів підписали Міністерка економіки України Юлія Свириденко та Міністр фінансів США Скотт Бессент. . >>
Україна наголосила на свої "червоні лінії", котрі не збирається перетинати.
Українська сторона вже визначила своє бачення тексту майбутньої угоди про надра: відсутність суперечностей між угодою і курсом України на вступ у ЄС – принципова позиція Києва.
Як інформує УМ, про це заявив Глава МЗС України Андрій Сибіга.
Сибіга розповів, що Київ ще визначає склад переговорної групи, яка вирушить до США для предметного обговорення тексту угоди, запропонованого американською стороною.
"Ми виробили вже свою позицію, також своє бачення щодо тексту майбутньої угоди", – сказав він.
Сибіга наголосив, що майбутня угода має бути взаємовигідною, відповідати інтересам обидвох сторін, а також не має суперечити курсу України на вступ до ЄС.
"Це одна з принципових позицій для української сторони" – підкреслив глава МЗС.
Також ще визначають "одну з провідних юридичних компаній" для супроводу процесу.
Вихідними віцепрем’єрка-міністерка економіки України Юлія Свириденко повідомила, що Україна готує команду для переговорів щодо "угоди про надра" і поїздка до Вашингтона планується цього тижня.
Нагадаємо, що дещо раніше адміністрація американського президента Дональда Трампа повернула до версії угоди про надра вимогу до України відшкодувати всю допомогу, яку США надали після початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році.
Як повідомляла УМ, Апетити ростуть: США крім українських корисних копалин хочуть контроль над АЕС.
Угоду щодо мінералів підписали Міністерка економіки України Юлія Свириденко та Міністр фінансів США Скотт Бессент. . >>
Роботизовані системи Україна активно впроваджує на полі бою, перетворюючи війну на випробувальний полігон новітніх технологій. Один із прикладів — «Змій» наземний робот, створений українськими розробниками для розмінування. >>
22 квітня 1998 року його застрелили у ліфті власного будинку шістьма кулями в спину. Підозрюваного у вбивстві затримали лише у 2002, а замовника – так і не знайшли. >>
Штурмові гвинтівки Bren 2 за чеською ліцензією почали виробляти в Україні. >>
Дію «транспортного безвізу»Україна та Європейський Союз продовжили до кінця 2025 року. >>
Про "давно заплановану" передислокацію американського військового персоналу і техніки з аеропорту Ясьонка у Польщі поблизу Жешува, який є ключовим хабом допомоги Україні, оголосило Командування Сухопутних військ США в Європі й Африці. >>