Нідерланди надають 2 млрд євро прискореної підтримки України: 0,5 млрд - на розробку дронів
На проєкт з виробництва дронів для України, щоб вона могла продовжувати боротьбу з російською агресією Нідерланди пообіцяли виділити 500 млн євро. >>
До нового пакету військової допомоги було включено високомобільні РЛС Arthur, які дадуть змогу підвищити ефективність української артилерії в контрбатарейній боротьбі. (Фото: соцмережа Х Pål Jonson)
У рамках розширеної військової допомоги для боротьби з російською агресією, Швеція оголосила про постачання Україні ще 18 мобільних артилерійських систем Archer.
Як інформує УМ, згідно із заявою шведського міністра оборони Пола Йонсона, опублікованою в соцмережі Х, новий пакет також охоплює передачу п'яти контрбатарейних радіолокаційних систем Arthur.
Цей крок став частиною 18-го пакета військової підтримки Києва, спрямованого на посилення артилерійських можливостей української армії.
"Раніше Швеція вже передала Україні 8 систем Archer. Їх високо оцінили в Україні, а також вони добре зарекомендували себе на фронті, завдаючи шкоди російським окупантам. Завдяки поєднанню швидкості, точності та мобільності Archer є грізною зброєю в Україні", — написав міністр у соцмережах.
Поставки радіолокаційних систем Arthur почнуться вже поточного року, тоді як гаубиці Archer планується передати 2026 року. Загальна вартість артилерійського пакета оцінюється у 295 млн доларів.
Також Йонсон додав, що Швеція має намір увійти в артилерійську коаліцію, щоб координувати й постачати ЗСУ сучасними артилерійськими системами, боєприпасами та навчанням. При цьому довгостроковою метою є зміцнення вогневого потенціалу України та підвищення оперативної сумісності з НАТО.
Радіолокаційна система Arthur — це високомобільна контрбатарейна радіолокаційна станція, розроблена шведською компанією Saab для виявлення і відстеження артилерійських снарядів, мінометних мін і ракет. Вона обчислює точки походження вогню, що дає змогу ефективно проводити контрбатарейні операції та підвищувати безпеку власних військ.
Система Arthur має високу мобільність і може бути інтегрована в різні бойові машини, досить великі для встановлення 3-метрової антени. Її можна розгорнути менш ніж за дві хвилини, що забезпечує оперативне реагування на загрози.
Нагадаємо, що раніше Швеція передала вісім гаубиць Archer, 50 бойових машин піхоти CV90 і близько 10 танків Leopard 2. Крім того, українська армія отримала від Стокгольма зенітно-ракетні комплекси, що значно посилило її протиповітряну оборону. Загалом від початку повномасштабної війни загальний обсяг шведської військової допомоги Україні сягнув приблизно 6,1 млрд доларів.
У свою чергу оборонне відомство України схвалило безпілотні авіаційні комплекси WINFLY українського виробництва для Збройних сил, які базуються на рамах різних типорозмірів і враховують досвід фронтових операторів БпЛА.
Про це 14 березня повідомили на сайті Міністерства оборони України.
"Коптери комплексів WINFLY базуються на рамах декількох типорозмірів. Проєктуючи ці БпАКи, українські інженери врахували рекомендації та досвід фронтових операторів БпЛА", - сказано, зокрема, в повідомлені Міноборони.
Також Міноборони повідомило про допуск до експлуатації нових безпілотних авіаційних комплексів WINFLY у Збройних силах.
Ці дрони мають інженерні рішення, які підвищують безпеку екіпажів під час бойових операцій та забезпечують стійкість до ворожих засобів радіоелектронної протидії.
"Пташки" комплексів відрізняються високою швидкістю та маневреністю, здатні уражати польові укриття, наземні рухомі цілі, а також переслідувати та знищувати ворожі розвідувальні дрони.
Як повідомляла УМ, Швеція анонсувала військову допомогу Україні на 400 млн євро – це вже 17-й пакет.
На проєкт з виробництва дронів для України, щоб вона могла продовжувати боротьбу з російською агресією Нідерланди пообіцяли виділити 500 млн євро. >>
На території України від початку повномасштабного вторгнення значно збільшилася кількість викидів парникових газів, а в 2024 році цей показник зріс майже вдвічі у порівнянні з попередніми роками. >>
Офіційний Гельсинки оголосив про виділення чергового, 28-го пакету військові допомоги для України на суму близько 200 мільйонів євро. >>
У період 2020-24 років Україна стала найбільшим у світі імпортером основних видів озброєнь, збільшивши імпорт майже у 100 разів порівняно з 2015-19 роками, в той час, як експорт росії впав на 64%. >>
Перший транш на £752 мільйони ($970 мільйонів) надійшов в Україну від Великої Британії – він забезпечений доходами від заморожених російських активів. >>
План захисту повітряного простору західних та центральних регіонів України «Небесний щит» (Sky Shield), який міг би стати частиною гарантій безпеки для України з боку Європи, розробилиЄвропейські військові за підтримки колишніх лідерів НАТО >>