Посилення морської оборони: Норвегія виділяє Україні 2,7 млрд крон
На посилення морської оборони України Норвегія виділяє ще додатково 2,7 млрд норвезьких крон (близько $242,38 млн). >>
У Сенаті США документ розглянуть наступного тижня. (Фото: Фейсбук Оксана Маркарова)
Закон про видатки на оборону у 2025 році, ухвалила Палата представників США. В ухваленій редакції немає положення про можливість лендлізу для України.
Як інформує УМ, про це 12 грудня повідомила посол України в США Оксана Маркарова у Фейсбуці.
Закон про асигнування на потреби національної оборони на 2025 рік, відомий як NDAA, підтримали 281 член Конгресу. Проти голосували 140 законодавців (16 республіканців і 124 демократи). У Сенаті документ розглянуть наступного тижня.
Цього року у документі не закладають кошти на Ініціативу з безпекової підтримки України (Ukraine Security Assistance Initiative), оскільки фінансування на неї на 2025 рік "авансом" заклали у тогорічний закон в розмірі $300 млн, пояснила Маркарова.
Також в ухваленій редакції немає положення про продовження дії закону про лендліз для України, хоча початково очікували, що воно збережеться.
"Законопроєкт NDAA, затверджений Сенатом, містив положення щодо продовження терміну дії Закону про ленд-ліз для захисту демократії в Україні, і посольство активно адвокатувало його, однак законопроєкт, затверджений Палатою представників не містив такого положення. У консолідованому тексті законопроєкту відповідне положення не включено.
Посольство продовжує вести активну роботу по збереженню цього механізму, який, зокрема передбачається у двопартійному та двопалатному законопроєкті "Stand with Ukraine Act", – зазначила Маркарова.
Статтею 1303 закону продовжується заборона використання будь-яких коштів на дії, які б могли призвести до визнання суверенітету Росії над окупованими регіонами України.
Статтею 1534 міністру оборони США доручають опрацювати можливість створення центру передового досвіду із підтримки розробки та вдосконалення систем озброєння на основі штучного інтелекту. Серед функцій такого центру – сприяння співпраці Пентагону з іноземними партнерами, включаючи Україну, для визначення кращих практик, інструкцій, стандартів і контрольних показників.
Статтею 6411 директору національної розвідки, держсекретареві і міністру фінансів доручається подати до комітетів Сенату і Палати представників з питань розвідки, закордонних справ, збройних сил, юридичних питань, фінансових питань та з асигнувань доповідь про фінансування Росією актів міжнародного тероризму. Доповідь не буде таємною, однак може містити таємні додатки.
Цей закон – лише один з механізмів, через який може виділятися допомога для України.
Нагадаємо, міністерка фінансів США Джанет Єллен вважає, що майбутня адміністрація Дональда Трампа не буде змінювати надану на користь України позику у $20 млрд, яка буде виплачуватись за рахунок заморожених активів РФ.
Як повідомляла УМ, із заморожених росактивів: США виділяють Україні $20 млрд.
На посилення морської оборони України Норвегія виділяє ще додатково 2,7 млрд норвезьких крон (близько $242,38 млн). >>
Нові правила для в’їзду до країн Європейського Союзу вступлять в дію вже у 2025 році. >>
У Нацбанку презентували незвичайну монету номіналом 10 гривень квадратної форми та з оригінальним малюнком, присвяченим технологічному прогресу в країні. >>
Контракт Пентагону на розширення доступу України до більш захищеної, мілітаризованої версії своєї супутникової мережі Starlink, отримала SpaceX. >>
45% загальної вартості контрактів, або 128,6 млрд грн при загальному бюджеті 284,96 млрд грн, Державне підприємство «Агенція оборонних закупівель» віддала спецімпортерам, які фактично є посередниками та здійснюють значну частину власних закупівель також у посередників. >>
Відбулася презентація результатів програми пільгового кредитування енергоефективності малого і середнього підприємництва України «Додай енергії твоєму бізнесу» за рахунок позики від уряду Німеччини на суму 7 млн євро. >>