Зброя та військова техніка: Німеччина виділила новий пакет допомоги для України
Німеччина виділила Україні черговий пакет військової допомоги, куди, зокрема, увійшли системи ППО IRIS-T, а також 2 пускові установки до Patriot. >>
Програма буде доступною для підприємств, які Мінстратегпром уже визначив критично важливими.
Нову програму для підтримки оборонно-промислового комплексу, за якою критично важливі підприємства зможуть отримати кредит до 500 млн грн, до 5 років, під 5% річних, схвалено Кабінетом міністрів України.
Як інформує УМ, про це повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 5 листопада, його промову опубліковано на Урядовому порталі.
"Понад 500 оборонних підприємств працюють та виробляють різноманітну зброю: боєприпаси, дрони, гармати, бронемашини. Ми зацікавлені в тому, щоб таких виробників ставало все більше і більше. Тому сьогодні схвалюємо нову програму пільгового кредитування ОПК", - зазначив він.
Шмигаль уточнив, що підприємства, які Мінстратегпром визнає критично важливими, зможуть отримати кредит до 500 млн грн, до 5 років, під 5% річних. За його словами, кошти можна буде витратити або на поповнення оборотного капіталу, або на реалізацію інвестиційних проєктів.
"Очікуємо, що вже наступного року обсяги виробництва зброї суттєво перевищать цьогорічні показники", - підкреслив прем'єр.
Своєю чергою міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін наголосив: «Сьогодні Кабмін ухвалив постанову, за якою українські виробники озброєння й військової техніки нарешті матимуть доступ до програми дешевих кредитів. Відсоткова ставка для виробників становитиме 5%, решта відсотків буде оплачена за рахунок бюджету».
За його словами, на реалізацію програми цього року у бюджеті вже передбачено 263,4 млн грн.
Виробники матимуть змогу взяти за пільговою ставкою до 100 млн грн строком до 3 років на поповнення оборотного капіталу, або до 500 млн грн на інвестиційні проєкти до 5 років.
Ці кошти можна використати на розробку, виготовлення, ремонт, модернізацію та утилізацію озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів, їх складових та інших виробів військового призначення, які використовуються для задоволення потреб Сил оборони.
Програма буде доступною для підприємств, які Мінстратегпром уже визначив критично важливими для функціонування економіки в особливий період у сфері ОПК.
Як повідомляла УМ, Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України бойовий модуль «Таврія».
Німеччина виділила Україні черговий пакет військової допомоги, куди, зокрема, увійшли системи ППО IRIS-T, а також 2 пускові установки до Patriot. >>
Із початку 2024 року в Україні припинили свою діяльність 254 288 фізосіб-підприємців, а після підписання у листопаді президентом закону про підвищення податків – закрилися 22,5 тис. ФОПів. >>
Міністерство оборони України виділило додаткові 1,89 мільярда гривень на покупку дронів. >>
На посилення морської оборони України Норвегія виділяє ще додатково 2,7 млрд норвезьких крон (близько $242,38 млн). >>
Нові правила для в’їзду до країн Європейського Союзу вступлять в дію вже у 2025 році. >>
У Нацбанку презентували незвичайну монету номіналом 10 гривень квадратної форми та з оригінальним малюнком, присвяченим технологічному прогресу в країні. >>