Рада Євросоюзу запровадила нові санкції проти Білорусі

15:44, 29.06.2024

Лукашенко підтримує путінську агресію проти України і отримує за це посилення санкцій. (facebook.com/eucouncil)

Рада Європейського Союзу ухвалила нові санкції проти економіки Білорусі за підтримку і участь у війні рф проти України.

 

Нові обмеження спрямовані на торгівлю, послуги та транспорт.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляється на сайті Ради ЄС у суботу.

 

Зазначається, що Рада ЄС продовжила заборону на експорт товарів і технологій подвійного призначення, а також запроваджує додаткові обмеження на експорт товарів, які можуть сприяти зростанню промислового потенціалу Білорусі.

 

«Подальші обмеження вводяться на експорт до Білорусі товарів і технологій морського судноплавства, а також предметів розкоші», – йдеться у повідомленні.

 

Також буде заборонено прямо чи опосередковано імпортувати, купувати чи передавати з Білорусі золото і алмази, а також гелій, вугілля та мінеральні продукти, включаючи сиру нафту.

 

Запроваджується заборона на експорт товарів і технологій, що можуть бути використані у нафтопереробці та скрапленні природного газу.

 

Водночас Рада ЄС заборонила надавати певні послуги Білорусі, її уряду, державним органам, корпораціям, а також будь-якій фізичній чи юридичній особі, яка діє від їхнього імені або за їхньою вказівкою.

 

Це стосуватиметься бухгалтерських, аудиторських, архітектурних, інженерних та рекламних послуг, консультативних послуг з ІТ, юридичних консультацій, дослідження ринку та опитування громадської думки, послуг із тестування продукції та технічної перевірки.

 

Серед іншого, рішенням Ради ЄС розширюється заборона на перевезення вантажів автотранспортом по території ЄС причепами і напівпричепами, зареєстрованими у Білорусі, у тому числі під час перевезення вантажівками, які були зареєстровані за межами РБ.

 

Щоб мінімізувати ризик обходу санкцій, ЄС забороняє транзит через територію Білорусі товарів і технологій подвійного призначення, а також товарів, які можуть сприяти військово-технологічному зміцненню РБ або розвитку її сектору оборони і безпеки. До цього переліку входять товари і технології, які використовуються в авіаційній чи космічній промисловості, та зброя.

 

Як повідомляла "УМ", президент Володимир Зеленський, Президент Європейської ради Шарль Мішель і Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн підписали Спільні безпекові зобов’язання між Україною та ЄС