Зброя та військова техніка: Німеччина виділила новий пакет допомоги для України
Німеччина виділила Україні черговий пакет військової допомоги, куди, зокрема, увійшли системи ППО IRIS-T, а також 2 пускові установки до Patriot. >>
Дмитро Кулеба взяв участь у онлайн-засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС. (mfa.gov.ua)
Рада міністрів закордонних справ Євросоюзу погодила виділення додаткових 5 мільярдів євро на військову підтримку України в межах Європейського фонду миру в понеділок.
Як інформує Україна молода, про це повідомили у Раді ЄС 18 березня.
Зокрема, глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель зазначив:
«ЄС виконує свої зобов’язання. Фонд допомоги Україні перетворює наші слова на дії. За допомогою фонду ми продовжуватимемо підтримувати Україну, щоб вона захищалася від агресивної війни з боку росії».
Відтак, Рада ЄС вирішила підвищити фінансову межу Європейського фонду миру на 5 мільярдів євро в поточних цінах і направити все це поповнення на допомогу Україні. Це зроблять шляхом створення спеціального Фонду допомоги Україні у межах Європейського фонду миру.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь у засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС 18 березня, де ухвалювалося остаточне рішення про виділення додаткових 5 мільярдів євро, передає МЗС України.
Міністр також подякував Чехії за своєчасну ініціативу з закупівлі артилерійських боєприпасів для України та всім державам-членам ЄС, які вже зробили свої внески для її втілення.
«Закликаю тих, хто ще міркує над внесками, зробити їх якнайшвидше. Це стосується не лише чеської ініціативи, але й кількох інших подібних ініціатив. Кожен день має значення», — заявив міністр.
Як повідомляла «УМ», ініціативу із закупівлі 800 тисяч артилерійських снарядів для України започаткувала Чехія й навіть знайшла постачальників у всьому світі.
ДОВІДКА «УМ»
Європейський фонд миру — це позабюджетний механізм фінансування ЄС, через який Євросоюз має можливість надавати військове обладнання партнерам, а також — допомогу з навчанням.
Фонд було створено в березні 2021 року для збереження миру, запобігання конфліктам і зміцнення міжнародної безпеки. Країни-члени ЄС щороку сплачують свої внески до нього на основі річного бюджету.
Після сьогоднішнього рішення загальна «фінансова стеля» фонду становитиме понад 17 мільярдів євро на період 2021–2027 років.
Німеччина виділила Україні черговий пакет військової допомоги, куди, зокрема, увійшли системи ППО IRIS-T, а також 2 пускові установки до Patriot. >>
Із початку 2024 року в Україні припинили свою діяльність 254 288 фізосіб-підприємців, а після підписання у листопаді президентом закону про підвищення податків – закрилися 22,5 тис. ФОПів. >>
Хоча нам цього прямо ніхто не каже, але ми розуміємо: нас ведуть негативними сценаріями. >>
Міністерство оборони України виділило додаткові 1,89 мільярда гривень на покупку дронів. >>
На посилення морської оборони України Норвегія виділяє ще додатково 2,7 млрд норвезьких крон (близько $242,38 млн). >>
Нові правила для в’їзду до країн Європейського Союзу вступлять в дію вже у 2025 році. >>