Зброя та військова техніка: Німеччина виділила новий пакет допомоги для України
Німеччина виділила Україні черговий пакет військової допомоги, куди, зокрема, увійшли системи ППО IRIS-T, а також 2 пускові установки до Patriot. >>
Стефан Сежурне у київських урядових коридорах. (twitter.com/steph_sejourne)
Новопризначений міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне заявив, що Париж налаштований спільно посилювати можливості Києва виготовляти системи озброєння на українській території.
Як інформує Україна молода, про це Сежурне сказав у Києві під час спілкування з пресою, передає МЗС України.
"Ми налаштовані спільно посилювати можливості України виготовляти системи озброєння на своїй землі і готові приходити до вас на допомогу в цій сфері", - сказав міністр.
Він також нагадав про візит міністра оборони Себастьяна Лекорню та французьких оборонних компаній в Україну.
"Ми продовжуватимемо намагатися поліпшувати юридичні рамки, щоб ця співпраця ще краще розвивалася", - додав Сежурне.
Глава МЗС Франції також зазначив, що знає про те, як Україна цінує французькі технології, що надходять для протистояння російській агресії.
"Ми бачимо, як рф б'є по цивільних інфраструктурах і будинках всупереч усім положенням міжнародного права. Тільки вона відповідальна за цю ескалацію, яку ми рішуче засуджуємо. Згадуючи основоположні принципи Статуту ООН, хочу запевнити, що Франція стоятиме пліч-о-пліч з Україною стільки, скільки потрібно. Цей настрій незмінний", - запевнив він.
Клеба та Сежурне у будівлі МЗС України (Фото: twitter.com/DmytroKuleba).
До речі, міністри закордонних справ України та Франції під час візиту останнього в Київ 13 січня провели двосторонні переговори, присвячені оборонній допомозі та співпраці, а також вступ України в ЄС і НАТО та притягнення рф до відповідальності.
За словами глави українського МЗС, сторони обговорили "подальше постачання систем і ракет для захисту українського неба, а також постачання до України дронів". Також Париж і Київ торкнулись двосторонньої оборонної співпраці.
"Сьогодні ми домовились, що працюватимемо для створення максимально сприятливих умов для наших оборонних компаній насамперед в юридичній сфері для того, щоб юридичні, фінансові умови взаємодії між ними були максимально сприятливими, і вони змогли виробляти якомога більше зброї", – додав Кулеба.
Як повідомляла «УМ», міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що перший візит новопризначеного міністра закордонних справ Франції Стефана Сежурне саме до Києва є свідченням важливого місця України у пріоритетах французької політики.
Німеччина виділила Україні черговий пакет військової допомоги, куди, зокрема, увійшли системи ППО IRIS-T, а також 2 пускові установки до Patriot. >>
До ідеї, щоб держава мала свою ядерну зброю прихильно ставляться 73% українців. Не підтримують цю ідею 20% опитаних та ще 7% не визначились щодо цього питання. >>
Із початку 2024 року в Україні припинили свою діяльність 254 288 фізосіб-підприємців, а після підписання у листопаді президентом закону про підвищення податків – закрилися 22,5 тис. ФОПів. >>
Міністерство оборони України виділило додаткові 1,89 мільярда гривень на покупку дронів. >>
На посилення морської оборони України Норвегія виділяє ще додатково 2,7 млрд норвезьких крон (близько $242,38 млн). >>
Нові правила для в’їзду до країн Європейського Союзу вступлять в дію вже у 2025 році. >>