Зброя та військова техніка: Німеччина виділила новий пакет допомоги для України
Німеччина виділила Україні черговий пакет військової допомоги, куди, зокрема, увійшли системи ППО IRIS-T, а також 2 пускові установки до Patriot. >>
Урочиста церемонія закладання першого «каменя» пускового майданчика проєкту зі створення космодрому в Галіфаксі. (facebook.com/volodymyrtaftay//UkraineInCanada)
Космічні агентства України та Канади оголосили про старт спільного будівництва космодрому в провінції Нова Шотландія.
Пусковий контрольний центр спільного проєкту буде названо на честь колишнього керівника ДК КБ "Південне" Олександра Дегтярева.
Як повідомляє Україна молода, про це інформують посольство України у Канаді, а також голова Держкосмосу України Володимир Тафтай у соцмережах.
Зокрема, 19 листопада у канадському місті Галіфакс відбулася урочиста церемонія закладання першого «каменя» пускового майданчика проєкту зі створення космічного комплексу.
У ньому взяли участь голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай, міністр інновацій, науки та промисловості Канади Франсуа-Філіп Шампань, міністр імміграції, біженців та громадянства Канади, член парламенту від провінції Нова Шотландія Шон Фразер, президент Канадського космічного агентства Ліза Кемпбелл та представники бізнесу.
Спільний українсько-канадський проєкт зі створення комерційного космічного пускового комплексу реалізує канадська компанія Maritime Launch Services.
Він передбачає використання українського ракетоносія "Циклон 4М" розробки та виробництва українських ДП «КБ «Південне» та ДП ВО «Південний машинобудівний завод».
Під час церемонії Володимир Тафтай наголосив на важливості проекту не тільки для розвитку космічної співпраці України та Канади, але і для подальшого зміцнення традиційно дружніх та партнерських відносин між двома державами загалом.
За словами Стівена Матьє, президента та головного виконавчого директора Maritime Launch Services, ринок космічних пусків демонструє постійне зростання та у майбутньому збільшиться з 400 млрд до 1 трлн дол. США.
Реалізація проекту створює передумови довготривалого українсько-канадського співробітництва у космічній сфері, завантаження виробничих потужностей українських підприємств.
Місяць тому, 19 жовтня, стало відомо, що Україна та Канада побудують у канадській провінції Нова Шотландія космодром для запуску апаратів на українських ракетоносіях "Циклон 4М".
Як повідомляла "УМ", космічна компанія Privateer Space, яку створив співзасновник компанії Apple Стів Возняк, планує запустити сотні супутників для дослідження космічного сміття.
Німеччина виділила Україні черговий пакет військової допомоги, куди, зокрема, увійшли системи ППО IRIS-T, а також 2 пускові установки до Patriot. >>
До ідеї, щоб держава мала свою ядерну зброю прихильно ставляться 73% українців. Не підтримують цю ідею 20% опитаних та ще 7% не визначились щодо цього питання. >>
Із початку 2024 року в Україні припинили свою діяльність 254 288 фізосіб-підприємців, а після підписання у листопаді президентом закону про підвищення податків – закрилися 22,5 тис. ФОПів. >>
На посилення морської оборони України Норвегія виділяє ще додатково 2,7 млрд норвезьких крон (близько $242,38 млн). >>
Нові правила для в’їзду до країн Європейського Союзу вступлять в дію вже у 2025 році. >>
У Нацбанку презентували незвичайну монету номіналом 10 гривень квадратної форми та з оригінальним малюнком, присвяченим технологічному прогресу в країні. >>