Головбух Укрзалізниці «зливала» до фсб інформацію про ешелони ЗСУ, фото
Служба безпеки викрила на співпраці з фсб головну бухгалтерку однієї з філій АТ «Укрзалізниця» у Полтавській області. >>
Люди вийшли під стіни міської ради, бо їм набридло мерзнути у своїх домівках. (Фото автора)
Понад півсотні жителів 109-го мікрорайону міста Полтава вийшли на акцію протесту біля приміщення міської ради в понеділок, 1 листопада.
Напередодні вони навіть вдавалися до перекриття руху транспорту на автодорозі.
У людей накипіло на душі, адже тоді як оселі інших полтавців уже опалюються, у їхніх квартирах холодно. Містяни скаржаться, що на стінах та стелі поселився грибок, через що стало важко дихати, а електрообігрівачі не надто виручають.
«Сподіваємося, що влада нас почує й прискорить процес запуску котельні ТОВ «Полтаватепло», не відтягуватиме його до 1 грудня, адже скоро настануть морози, — висловлює свою думку один з ініціаторів акції протесту — керівник житлово-будівельного кооперативу «РОТОР» Валерій Горобець.
— Процес відновлення котельні з невідомих причин затримується. Вважаю, це не що інше, як службова недбалість. Усе це можна було зробити теплої пори року і вчасно подати людям тепло й гарячу воду. До речі, влітку гаряча вода в нашому мікрорайоні вже відсутня понад 10 років».
За словами Валерія, нині у квартирах жителів 109-го мікрорайону температура повітря не піднімається вище 14 градусів. Люди хвилюються за своїх дітей, які починають хворіти.
«З відчаю багато хто закликає йти гуртом на вулицю Світанкову й палити шини перед будинком міського голови, — додає він. — Хоч я не прихильник радикальних методів боротьби».
І додає: «Зрозуміло одне: якщо сидітимемо вдома на дивані, нічого не зміниться. В оселі холодно. А тим часом наші будинки усе обіцяють підключити то до одного теплогенеруючого підприємства, то до іншого. Люди стомилися чекати».
Тим часом учасників зібрання запросили до сесійної зали. Непростою, а іноді аж надто емоційною видалася розмова жителів 109-го мікрорайону з міським головою Олександром Мамаєм.
Розмова міського голови Олександра Мамая з учасниками акції протесту видалася доволі непростою.
«Скажіть, будь ласка, вам не соромно? Ви ж прекрасно знаєте, що в наших домівках немає опалення, — голосно обурювалася одна літня жіночка. — Звісно ж, ви живете в теплі, тож можете отак єхидно посміхатися. Ти бач, який король знайшовся. Ви прийшли до влади на наших спинах».
«Якщо завтра до кінця дня вам усім не подадуть опалення, я перекриватиму рух транспорту на дорозі разом із вами, — пообіцяв керівник міста.
Літня жіночка — міському голові: «Скажіть, будь ласка, вам не соромно?».
А тоді пояснив, чому виникла така прикра ситуація:
«Ми були впевнені, що ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» добудує котельню за 70 мільйонів гривень (половину коштів мали виділити з міського бюджету, а іншу половину - з обласного), проте з технічних причин підприємство цього не зробило цьогоріч. Тільки в червні я дізнався, що цього року будувати її теплоенерго не збирається. Тоді ми ухвалили рішення повністю привести до ладу котельню ТОВ «Полтаватепло».
Олександр Мамай запевнив, що вже надвечір того ж дня жителям 109-го мікрорайону почнуть подавати тепло через перемичку від котельні теплоенерго, а через місяць, як і було обіцяно, запустять котельню ТОВ «Полтаватепло».
Того ж дня міський голова мав підписати меморандум із головою облдержадміністрації Олегом Синєгубовим про те, що гарантуватиме виділення з міського бюджету 35 мільйонів гривень на добудову котельні теплоенерго, аби вже з наступного року жителі 109-го мікрорайону не мали перебоїв із теплопостачанням, а також були з гарячою водою.
Коли готувала цей матеріал, до редакції зателефонувала ще одна жителька 109-го мікрорайону Лариса Завгородня.
«Перед виборами всі обіцяли, що ми будемо з опаленням — така свистопляска була. А тепер ми з донькою захворіли на коронавірусну інфекцію й сидимо в холодній оселі. Я не знаю, як люди могли знову обрати міським головою Олександра Мамая. Він же слабкий господарник. Через це й Полтава в такому занепаді».
Я підбадьорила жінку, поінформувавши, що якщо все буде так, як пообіцяв керівник міста, то сьогодні або завтра вона з донькою буде з теплом.
Служба безпеки викрила на співпраці з фсб головну бухгалтерку однієї з філій АТ «Укрзалізниця» у Полтавській області. >>
Служба безпеки викрила менеджмент українського холдингу та їхніх спільників, які допомагали рф обходити санкції на експорт енергоносіїв. >>
Запровадити додаткові санкції проти росії та скоротити її доходи для війни в Україні – планують США. Метою стануть танкери, що перевозять російську нафту. >>
Транспортування російського природного газу територією України таки зупинили в інтересах національної безпеки рівно о 7:00 ранку 1 січня 2025 року. >>
Вперше Україна отримала скраплений природний газ зі США - постачання відбувалось через Грецію. >>
Безжально розкритикував українську владу за відмову продовжувати транзит російського газу після 2024 року словацький премʼєр-міністр Роберт Фіцота та пообіцяв розглянути заходи у відповідь. >>