Державне фінансування під космічну програму в Україні - становить 3 мільярди гривень щорічно протягом 5 років.
Як інформує УМ, про це повідомив очільник Державного космічного агентства Володимир Тафтай.
За його словами, ключовими і найбільш витратними є проекти зі створення системи супутників дистанційного зондування землі і ракетно-космічних комплексів.
Керівник Держкосмосу також прокоментував завдання президента Зеленського до кінця 2021 року вивести в космос апарат дистанційного зондування землі "Січ 2-30 (2-1)".
За його словами, глава держави зацікавлений у розвитку космічної галузі, активно опікується цією сферою та підтримує діяльність агентства.
«Космос – це напрямок, який не може існувати без підтримки держави, без підтримки президента. У даному випадку президент сприймає це як знаковий проєкт у космічній галузі. Реалізувати його абсолютно реально. Супутник зібраний, ведуться випробування, усе йде за графіком. Можу абсолютно впевнено говорити, що завдання президента буде виконане», - повідомив пан Тафтай.
Тафтай назвав Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості «лідером», від якого залежить швидкість реформування підприємств космічної галузі.
Володимир Тафтай.
«Також дуже важливим інструментом для реалізації цього завдання є ухвалення закону «Про особливості перетворення підприємств». І в цьому випадку ми говоримо не тільки про космічне агентство... але і про ... Верховну раду, оскільки це затверджується законом», – повідомив він в інтерв'ю Економічній правді.