Квадратний червонець: Нацбанк ввів в обіг оригінальну монету
У Нацбанку презентували незвичайну монету номіналом 10 гривень квадратної форми та з оригінальним малюнком, присвяченим технологічному прогресу в країні. >>
У банку та за місцем проживання фігурантів цієї справи, зокрема й у підозрюваного, тривають обшуки.
Прокуратура Києва повідомила про підозру президенту банку "Аркада" " Костянтину Паливоді.. Його підозрюють у привласненні грошових коштів фондів фінансування будівництва житлових комплексів "Еврика" та "Патріотика. Загалом незаконним шляхом банків отримав 50 мільйонів гривень.
Як інформує УМ, про це повідомила пресслужба Прокуратури Києва.
Слідство з’ясувало, що у 2018 році підозрюваний разом зі спільниками розробив та реалізував злочинну схему. Відповідно до неї, зловмисники привласнили кошти фондів фінансування будівництва житлових комплексів "Еврика" та "Патріотика". Управителем цих комплексів власне і є "Аркада".
У підсумку шляхом видачі кредиту та подальшого проведення операцій із фондів фінансування будівництва вивели 50 мільйонів гривень. Участь у цих операціях брали здебільшого установи, що не мають жодного стосунку до "Аркади". Однак контроль над ними здійснював директор банку.
Наразі вирішують питання щодо обрання директору "Аркади" запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Крім того, у банку та за місцем проживання фігурантів цієї справи, зокрема й у підозрюваного, тривають обшуки.
Нагадаємо, правління НБУ ухвалило рішення про віднесення банку "Аркада" до категорії неплатоспроможних. Причина такого кроку – зменшення нормативів капіталу менше ніж до однієї третини від мінімального встановленого рівня.
Крім того, Фонд гарантування запровадив тимчасову адміністрацію у банку "Аркада" та розпочав процедуру виведення банку з ринку.
У НБУ зазначають, що виведення банку "Аркада" з ринку не є пов’язаним із затримкою введення забудовниками в експлуатацію будинків ЖК "Еврика" та ЖК "Патріотика".
Відомо, що понад 90% вкладників банку "Аркада" (більше ніж 5 тисяч осіб) отримають внески в повному обсязі. Розмір їхніх внесків не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тисяч гривень.
Натомість клієнти із більшими обсягами внесків отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Загалом Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладникам в обсязі 285 мільйонів гривень.
Найбільшим акціонером банку (станом на 1 червня 2020 року) є Костянтин Паливода з опосередкованою часткою 74,80%.
У Нацбанку презентували незвичайну монету номіналом 10 гривень квадратної форми та з оригінальним малюнком, присвяченим технологічному прогресу в країні. >>
З 1.10.2024 уряд встановлює тимчасовий ліміт на перекази фізосіб з картки на картку. Про це повідомила пресслужба НБУ та зазначила, що обмеження не торкнуться діяльності волонтерів. >>
Офіційний Київ досяг остаточної угоди з кредиторами щодо реструктуризації державного боргу на 20 млрд доларів до 2029 року. >>
Національний банк почав друкувати на гривнях гасло «Слава Україні! Героям слава!» з нагоди 33-ї річниці Незалежності. >>
Нацбанк із 1 серпня 2024 року почне вилучати з обігу банкноти номіналом 500 гривень зразків 2003-2007 років (старого зразка) з метою поступової їх заміни на банкноти сучасного покоління (зразка 2014 року та наступних років випуску). >>
Курс національної валюти - гривні продовжує оновлювати історичні мінімуми щодо долара США. >>