Щоб всі так жили: хто-хто з пенсіонерів отримує понад 23 тисячі гривень?
Зважаючи на те, що пенсійна система має забезпечити виплату пенсій усім без винятку українцям в умовах дуже обмеженого через війну фінансового ресурсу >>
Президент Зеленський і прем'єр Шмигаль представили голову НБУ Шевченка колективу в понеділок, 20 липня. (Фото НБУ)
Новопризначений голова Національного банку Кирило Шевченко вважає, що регулятор повинен переглянути ефективність кредитних канікул.
Як повідомляє «Україна молода», про це пан Шевченко заявив під час свого першого пресбрифінгу в понеділок.
Перед тим його представив колективу НБУ президент Володимир Зеленський.
«Ми маємо зробити дуже багато для того, щоб знизити тиск на банки. Наприклад, переглянути питання ефективності кредитних канікул. Адже в умовах збільшення неплатежів за кредитами у банків зв’язані руки у частині більш активної видачі доступних кредитів. Ці кроки дозволять підприємствам реального сектора отримати кредитну підтримку», - вважає Шевченко.
Голова Нацбанку також вважає, що НБУ повинен продовжити знижувати облікову ставку.
«НБУ має продовжити політику зниження облікової ставки, яка зрештою призведе до здешевлення кредитів для кінцевого споживача - позичальників банків», - додав Шевченко.
Серед іншого він заявив, що НБУ має збалансувати портфелі банків.
"З одного боку необхідно посилити роботу зі зниження частки проблемних кредитів у банківській системі та покращення якості кредитних портфелів у банків. З іншого боку обмежити використання довгострокових цінних паперів, які банки купують використовуючи вільну ліквідність замість кредитування підприємств",- констатував новий очільник Нацбанку.
Нагадаємо, 27 березня, НБУ надав детальні рекомендації банкам щодо встановлення "кредитних канікул", а також тимчасово запровадив особливі правила застосування вимог Положення №351 "Про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями".
Пільговий режим, який запропонував НБУ – це не припинення виплати відсотків, а лише їх відтермінування на час карантину. Банки можуть звільнити клієнтів від повернення основної суми кредиту на час карантину. Тобто, сам термін виплати кредиту продовжується.
При цьому банки не припиняють нараховувати відсотки, адже паралельно вони нараховують відсотки за депозитами іншим клієнтам. Однак сплатити відсотки можна буде вже після карантину. Штрафи та пені на період карантину заборонені законом.
Як повідомляла "УМ", Кирило Шевченко був призначений головою НБУ більшістю голосів депутатів Верховної Ради на минулому тижні.
Зважаючи на те, що пенсійна система має забезпечити виплату пенсій усім без винятку українцям в умовах дуже обмеженого через війну фінансового ресурсу >>
Про це пишуть у грудневому номері The Economist. Фінансові підсумки 2024 року досить цікаві. >>
Крім військової допомоги, Сполучені Штати Америки також направили Україні $3,4 мільярда додаткової прямої бюджетної підтримки. >>
Верховна Рада 19 грудня ухвалила закон про спрощення отримання компенсації за зруйноване й пошкоджене житло на тимчасово окупованих територіях. >>
Хоча нам цього прямо ніхто не каже, але ми розуміємо: нас ведуть негативними сценаріями. >>
У Нацбанку презентували незвичайну монету номіналом 10 гривень квадратної форми та з оригінальним малюнком, присвяченим технологічному прогресу в країні. >>