Централізоване постачання питної води в Україні може припинитися за 9-14 днів через відсутність хлору для її знезараження.
Про це повідомляє прес-служба Київводоканалу.
У середині червня підприємство хімічної галузі «ДніпроАзот», яке виробляє рідкий хлор, що використовують водоканали для знезараження питної води, попередив про зупинку виробництва.
Через це на водопровідно-каналізаційних підприємствах України виникла складна ситуація зі знезараженням питної води.
«На деяких підприємствах залишків хлору залишилося від тижня до 20 діб», — заявили у водоканалі.
Про таку ситуацію повідомили уряд та Раду з національної безпеки та оборони — їх попросили втрутитися та вирішити питання з поставкою хлору.
«Але, на жаль, і досі Дніпроазот не відновив свою роботу. Залишки хлору, які були на момент його зупинки, реалізовані повністю», — повідомили у «Київводоканалі».
Зазначається, що поставки хлору в цистернах з Румунії дуже проблематичні, оскільки європейські цистерни не можуть змінювати колісну базу, а також повинні мати сертифікацію в Україні.
У цистернах хлор для знезараження отримують Київ, Харків, Кривий Ріг, Маріуполь та інші міста.
У «Київводоканалі» заявили, якщо завод «ДніпроАзот» терміново не відновить роботу, то вже на початку наступного тижня (9 липня) в деяких регіонах України може бути значно обмежена подача води в централізовану водопровідну мережу, а в деяких регіонах — повністю припинена.
Нагадаємо, киян попередили про повне відключення електроенергії із серпня через те, що на столичні ТЕС не подається газ.