Росія запідозрила Білорусь в поставках українського сиру

10:20, 25.01.2018

Россільгоспнагляду Росії заявив, що до 25% сирів, представлених на ринках Російської Федерації, можуть бути українського походження. Про це повідомила офіційний представник Юлія Мелано, передають російські ЗМІ.
 
За словами Мелано, до Росії щорічно поставляється 150-300 тис. тонн сиру, а значна частина цієї продукції вироблена в Україні, поставки з якої заборонені з 2016 року. Продукцію до РФ постачає Білорусь під виглядом товарів з Македонії, Ірану і інших країн.
 
У Росії нагадали, що в жовтні 2017 року на кордоні з Білоруссю були зафіксовані партії сирів з Македонії, Китаю, Ірану та Сан-Марино, однак ветеринарні служби цих країн заявили, що не відвантажували продукцію ані до РФ, ані до Білорусі.
 
"Швидше за все, мова йде про легалізацію українського сиру або білково-жирового продукту через Білорусь (зокрема, через "Белтаможсервис")", - йдеться у листі керівника Россільгоспнагляду Сергія Данкверта заступнику голови Мінекономрозвитку Росії Савві Шипову. Також повідомляється, що якщо допустити, що обсяг імпорту сирних продуктів в 2017 році залишився на рівні 2016 року, і з урахуванням даних Россільгоспнагляду частка сироподібної продукції, виробленої в Україні, у всій категорії сирів на ринку Росії в 2017 році могла скласти від 15 до 25,5%.
 
За даними Федеральної митної служби, Білорусь є найбільшим постачальником сиру і сирних продуктів до Росії. За підсумками 11 місяців 2017 року на неї припало більше 84% від всієї ввезеної продукції, або 119,4 млн тонн. 
 
Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року  Росія офіційно наклала ембарго на  українську свинину, яловичину, курятину, рибу, раків, молюсків, молочну продукцію, сири, ковбаси, овочі, фрукти, горіхи.