Власники Приватбанку самі просили про націоналізацію, але не виконали своїх зобов'язань

11:14, 03.07.2017

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов не виконали зобов'язань після націоналізації Приватбанку (із соцмереж)

Міністерство фінансів України оприлюднило лист від 16 грудня 2016 року прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману від колишніх найбільших акціонерів Приватбанку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова з проханням придбати акції банку і прийняти позитивне рішення щодо його подальшої капіталізації.

При цьому Національний банк України повідомляє, що взяті на себе зобов'язання перед державою Коломойський та Боголюбов не виконали до 1 липня, тому із мих в примусовому порядку будуть стягувати борги.

"Звернувшись до Уряду з проханням про передачу Банку в державну власність, колишні акціонери банку в односторонньому порядку зобов'язалися сприяти процесу націоналізації Банку, не здійснювати тиск на органи державної влади та нове керівництво Банку, не перешкоджати діяльності Банку в майбутньому та провести реструктуризацію кредитного портфелю до 1 липня 2017 року для покриття збитків держави", - йдеться в повідомленні Мінфіну України.

При цьому у відомстві відзначають, що згідно з інформацією, яку на даний момент він має, значного прогресу в реструктуризації досягнуто не було, а націоналізація Приватбанку була необхідним кроком для порятунку Банку і забезпечення фінансової і економічної стабільності в Україні.

"Виведення з ринку найбільшого банку в країні, де тримають вклади понад 20 млн. українців та через який здійснюється понад 60% всіх роздрібних платежів, могла призвести до дестабілізації фінансової системи країни й мати значний негативний вплив на економіку в цілому", - підкреслили у Міністерстві фінансів.




У Національному банку заявляють, що строк добровільної реструктуризації кредитів колишніх власників Приватбанку сплив 1 липня 2017 року.

"Зараз можна стверджувати, що колишні власники банку (Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов - ред.) не виконали взяті на себе зобов’язання", - повідомляє НБУ.

"Таким чином, зараз держава та Приватбанк перейшли до юридичної процедури стягнення та реалізації відповідної юридичної стратегії, конкретні кроки якої наразі не можуть бути розголошені", - йдеться у повідомленні.

Банківська процедура буде подібною до звичайної процедури стягнення у разі прострочки боргів, тож мова йде більшою мірою про примусове стягнення.