АСТРОЛОГІЧНИЙ КАЛЕНДАР з 15 по 21 квітня
15 квітня. 28-й місячний день. Ідеальний лише для творчості та мистецтва. >>
Український криголам «Ноосфера» прибув до станції «Академік Вернадський». Судно доставило команду української сезонної експедиції, а також учасників Першої мексиканської антарктичної експедиції. (Фото: Фейсбук Національний антарктичний науковий центр)
До станції «Академік Вернадський» прибув науково-дослідницький криголам «Ноосфера» із українською та мексиканською експедиціями на борту.
Як інформує УМ, про це 5 листопада Національний антарктичний науковий центр повідомив у Фейсбуці.
Судно вирушило із чилійського міста Пунта-Аренас. Шлях до станції зайняв п’ять днів. Зазвичай бурхлива протока Дрейка цього разу виявилася досить спокійною.
«Ноосфера» доправила на станцію, зокрема, український сезонний загін у складі біологів, геологів й океанографів, а також технічних фахівців. Основне завдання наукової групи загону – відібрати зразки в різних середовищах і налаштувати нове обладнання, решти – виконати невідкладні ремонтні роботи на «Вернадському».
Також судном прибули четверо геологів – учасників Першої мексиканської антарктичної експедиції. Разом із українськими вченими вони відбиратимуть проби гірських порід із островів навколо станції та з дна Південного океану. Це потрібно для реконструкції палеобіогеографічних і палеокліматичних умов та кліматичних коливань в океані.
Під час подорожі іноземні гості вперше спробували страви української кухні.
На шляху до станції українські вчені вперше запустили в океан системи багатопроменевого ехолоту для зчитування поверхні дна на глибинах до 12 км із роздільною здатністю до 25 см на піксель. Такий пристрій здатен «бачити» й до 500 м під дном.
Нагадаємо, що судно-криголам «Ноосфера» (раніше RRS James Clark Ross) є флагманом українського науково-дослідного флоту. Належить воно НАНЦ.
У жовтні судно розпочало свій п’ятий антарктичний сезон.
У листопаді «Ноосфера» заходила, зокрема, на польську антарктичну станцію «Арцтовський».
Як повідомляла УМ, антарктична станція «Академік Вернадський» стала українською 30 років тому.
15 квітня. 28-й місячний день. Ідеальний лише для творчості та мистецтва. >>
На Полтавщині, у селі Леляки під Пирятином, глядачі цілодобового стріму нарешті зітхнули з полегшенням. >>
8 квітня. 21-й місячний день. Відмінний для спілкування та особистих стосунків, зміни місця роботи, операцій з нерухомістю та подорожей. >>
Випуск нової монети номіналом 10 гривень «Великодня радість. Писанка», яка продовжує серію «Українська спадщина», анонсував 6 квітня НБУ. >>
За межами Сонячної системи науковцям відомо про понад 6 тисяч планет, але лише кілька десятків із них можуть бути придатними для існування. >>
Три перших місця у Конкурсі наукових зображень для "Вікіпедії" з фотографіями зі станції "Академік Вернадський" здобули українські полярники та полярниці. >>