«Різдвяне місто. Київ ХІХ-ХХ століття»: у столиці відкрилася унікальна виставка, фото
Виставковий проєкт «Різдвяне місто. Київ ХІХ-ХХ століття» презентував Музей історії міста Києва. >>
Перша в Україні марка, створена за допомогою штучного інтелекту. (Фото: loda.gov.ua)
Першу в Україні поштову марку створену з використанням штучного інтелекту представили у Львівській області. Марку присвятили народному художнику України Івану Марчуку. Автором марки є художник Володимир Козюк.
Як інформує УМ, про це повідомили на сайті у Львівській військовій адміністрації.
«Марка представляє наших українців, а саме генія сучасності, генія мистецтва Івана Марчука. Для початку тираж складатиме 1000 екземплярів — як подарунок для тих наших іноземних партнерів, які прославляють Україну і допомагають ЗСУ, біженцям, волонтерським та іншим доброчинним організаціям, які знаходяться за межами України», — зазначив громадський діяч Юрій Котик.
Директор Львівської дирекції АТ «Укрпошта» Євген Кравчук зазначив, що унікальна поштова марка з зображенням українського генія, – це спосіб розповісти світові про культурних, громадських та інших відомих діячів України.
12 травня Івану Марчуку виповнилося 87 років. Він нагороджений Національною премією України ім. Шевченка, а також є почесним громадянином Тернополя, Києва та Канева. До Дня народження художника у Відні відкрили виставку його робіт.
Іван Марчук –живописець та народний художник України, народився на Тернопільщині 1936 року та навчався у Львівському училищі прикладного мистецтва.Художник вигадав власну техніку написання робіт – пльонтаризм. Це сплетіння у зображенні безлічі штрихів. Радянська вдала не дозволяла брати участь у виставках, тому що роботи Марчука не відповідали соцреалізму.
У 90-х роках Іван Марчук виїхав до США, де зміг вільно показувати свої картини. Роботи вражали європейців у Мюнхені, Парижі та Лондоні. У 2001 році митець повернувся в Україну. Іван Марчук став єдиним українцем, який увійшов до «100 геніїв сучасності» від The Daily Telegraph. Йому присвоїли звання народного художника.
2006 року Міжнародна академія сучасного мистецтва в Римі прийняла Івана Марчука до своєї «Золотої гільдії» та надала йому почесне членство в науковій раді академії. Цей випадок є першим визнанням українського художника таким високим рівнем інституцією.
2007-го митець увійшов до рейтингу «100 геніїв сучасності» з 72-м місцем, складеним британською газетою «Дейлі телеграф».
Нагадаємо, 18 лютого в Україні запрацював популярний чат-бот ChatGPT. Розробка на основі штучного інтелекту самостійно створює текстові файли, а також працює як цифровий помічник. ШІ запитали про Вінницю.
Як повідомляла УМ, «ПТН ПНХ!»: Укрпошта анонсувала нову марку з графіті Бенксі.
Виставковий проєкт «Різдвяне місто. Київ ХІХ-ХХ століття» презентував Музей історії міста Києва. >>
Історію симпатичної дівчини, яка несподівано опиняється в центрі захопливої авантюри, пов’язаної з мистецтвом, розповідає стрічка «Коли ти вийдеш заміж?». >>
Різдвяні резиденції у своїх відділеннях по всій Україні відкрила Укрпошта та випустила марку «Лист Святому Миколаю». >>
Національний банк України, надихаючись легендами про героїчних воїнів Запорозької Січі – козаків-характерників, створив пам’ятні монети “Ні куля, ні шабля!”, що стануть оберегом для сучасних захисників України. >>
"Укрпошта" анонсувала відкриття по всій Україні Різдвяних резиденцій, де можна буде написати й надіслати листа Святому Миколаю, а також презентувала нову марку "Лист Святому Миколаю". >>
Співробітниця кінологічного центру поліції Київщини Катерина Бєляєва цими днями разом зі своїми чотирилапими помічниками стала однією з учасниць проєкту «Галерея героїв». >>