«Розстріляне» покоління: від початку повномасштабки в Україні загинули десятки митців та журналістів
Із початку широкомасштабного вторгнення росії – в Україні загинули 145 митців та 95 медійників. >>
Злата Огнєвіч у проєкті "Річ у тім". (richutim2021.rozirvykolo.org)
Українські зірки культури, спорту, науки приєдналися до інформаційної кампанії проти домашнього насильства насилля «Річ у тім», яка вже вдруге ініційована МВС України.
Її присвячено Всесвітній акції «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства».
Як повідомляє «Україна молода», про це організатори та партнери акції заявили на сторінках у соціальних мережах та на офіційному сайті.
Зазначається, що у кампанії «Річ у тім» у цьому році взяли участь 16 відомих особистостей.
Серед них — актори, ведучі, музиканти, вчені, спортсмени:
Оля Цибульська, Ахтем Сеїтаблаєв, Ірма Вітовська, Марія Єфросініна, Дмитро Шуров, Тоня Матвієнко, Злата Огнєвіч, Сергій Кривцов та інші.
Вони озвучили 16 історій, що позичені зі справжніх поліцейських протоколів. В фокусі кожної з них — річ, що стала знаряддям насильства або асоціюється з ним, адже насильство буває фізичним, психологічним, економічним, сексуальним.
За голосами знаменитостей проступають голоси жертв. В них — відвертість, страждання, біль. Річ у тім, що про домашнє насильство треба говорити вголос.
«Не терпіть насильство — звертайтеся по допомогу!» - закликають організатори акції. Також нагадують про номер постійної гарячої лінії проти насильства: 15-47.
Незмінними партнерами акції залишились МВС України, Національна поліція, МСП України, Офіс віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, фонд ООН «UNFPA» та інформаційна кампанія «Розірви коло».
«Річ у тім» - це виставка, яка присвячена проблемі домашнього насильства у будь-якому його прояві. Мета цього проєкту – вкотре привернути увагу населення до такого жахливого явища як насильство.
Ця проблема часто залишається за зачиненими дверима. Її замовчують. Від неї відводять очі і не помічають.
«Десятки тисяч людей в Україні стикаються із домашнім насильством щороку, а під час вимушеного передування вдома через пандемію #COVID19 їх стало значно більше. Річ у тім, що ми маємо їх почути», - говорять ініціатори акції.
Виставка проєкту «Річ у тім» буде триватиме до 10 грудня у Києві в ТРЦ «Гулівер».
Як раніше повідомляла «Україна молода», в Україні почала діяти мобільна платформа для протидії домашньому насильству.
Із початку широкомасштабного вторгнення росії – в Україні загинули 145 митців та 95 медійників. >>
Поет і прозаїк Олексій Безпальцев загинув на російсько-українській війні. >>
У ЗСУ створено підрозділ, який координуватиме дії, спрямовані на захист, збереження та запобігання знищенню об'єктів культурної спадщини, які можуть опинитися під загрозою внаслідок бойових дій - підрозділ із захисту культурної спадщини. >>
Актор театру та кіно Яків Ткаченко загинув на війні – він став на захист України ще в перші дні повномасштабного вторгнення росії. >>
У Києві в п’ятницю, 15 листопада, на Софійській площі провели акцію «Порожні стільці» на підтримку журналістів, письменників, діячів культури та правозахисників, що зникли безвісти, були ув’язнені чи перебувають у російському полоні. >>
У київському кінотеатрі “Жовтень” відбувся допрем’єрний показ фільму “Потяг до життя” – документальної стрічки з ексклюзивними історіями українських залізничників. >>