Кит-рекордсмен: «горбань» подолав 13 тисяч км через три океани
Шукаючи собі пару горбатий кит подолав понад 13 тисяч кілометрів від Колумбії до Занзібару - це рекордна відстань для цього виду. >>
Варварству людей - немає меж. (Фото: GETTY IMAGES)
В акваторії Північної Атлантики, на Фарерських островах, мисливці на катерах загнали зграю з 1 428 білобоких дельфінів у вузьку затоку і вбили їх.
Голова Асоціації китобоїв заявив, що мисливцям спочатку здалося, що тварин було 200 особин, а зрозуміли справжній розмір зграї тільки тоді, коли почали їх вбивати.
Як інформує УМ, про це повідомила BBC.
Інцидент стався у неділю, 12 вересня. Катери загнали дельфінів на мілководдя на пляжі Скалаботнур і вбили ножами. Далі туші витягнули на берег і роздали місцевим жителям.
Зазвичай мʼясо китів і дельфінів ділять між учасниками полювання, а решту віддають місцевим жителям.
Але цього разу мʼяса виявилося так багато, що його почали пропонувати жителям інших територій, щоб не викидати.
Морський біолог з Фарерських островів Бʼярні Міккельсен заявив, що це була найбільша кількість дельфінів, коли-небудь убитих за один день на Фарерських островах.
Попередній рекорд був 1 200 у 1940 році. Наступним за величиною уловом було 900 в 1879 році, 856 в 1873 році і 854 в 1938 році.
В інтервʼю BBC голова Асоціації китобоїв Фарерських островів Олавур Сюрдарберг визнав, що вбивства були надмірними: «Це була велика помилка. Коли зграю знайшли, за оцінками мисливців, в ній було всього 200 дельфінів».
Сам він у полюванні участі не брав. Однак, за його словами, тільки коли почався процес вбивства, мисливці дізналися справжній розмір зграї. Водночас Сюрдарберг заявив, що улов був схвалений місцевою владою, і ніякі закони не були порушені.
Полювання на морських ссавців, в першу чергу на китів — традиція, яка практикується на Фарерських островах протягом сотень років. За даними уряду, в середньому щорічно виловлюється близько 600 лоцманських китів.
Білих дельфінів виловлюють менше, наприклад, 35 у 2020 році і 10 у 2019 році.
Для Фарерських островів це усталений спосіб добування їжі на природі і важлива частина культурної самобутності. Однак зоозахисники давно не погоджуються, вважаючи різанину дельфінів жорстокою і непотрібною.
Шукаючи собі пару горбатий кит подолав понад 13 тисяч кілометрів від Колумбії до Занзібару - це рекордна відстань для цього виду. >>
Вчені завжди вважали, що еволюція є повільним і поступовим процесом, проте собаки, які мешкають у зоні Чорнобильської атомної електростанції розвіяли такі уявлення – вони зазнали швидких генетичних змін усього за 40 років після катастрофи. >>
Жоао Маріньо Нето із Бразилії, якому нині 112 років визнано найстарішим чоловіком у світі. >>
Співробітниця кінологічного центру поліції Київщини Катерина Бєляєва цими днями разом зі своїми чотирилапими помічниками стала однією з учасниць проєкту «Галерея героїв». >>
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Слідчі поліції Херсонщини повідомили про підозру псевдодиректору заповідника «Асканія-Нова», який незаконно вивіз до росії червонокнижних тварин. >>