Не рятуй без потреби: як співіснувати з лебедями, не шкодячи їм
Щороку в багатьох містах України з настанням холодів небайдужі громадяни починають бити на сполох: «Рятуйте, лебеді замерзають!». >>
Дельфіни з невідомої причини масово викидались на берег Тасманії.
Майже 400 дельфінів роду гринда загинули на західному узбережжі острова Тасманія, який є окремим штатом Австралії.
За даними влади, дельфіни з невідомої причини масово викидались на берег. Це найбільша масова загибель дельфінів в Австралії за всю історію спостережень.
Як передає «Україна молода», про це повідомляють світові ЗМІ.
Місцеві рятувальники змогли врятувати лише 50 тварин та допомогти ще 30. Місцева влада заявила, що роботи з порятунку триватимуть «до тих пір, поки будуть живі тварини».
«Поки вони ще живі та перебувають у воді, все ще є надія. Але з часом вони стають більш втомленими», — розповів Нік Дека, представник служби парків та дикої природи Тасманії.
І додав, що фокус рятувальної групи тепер буде на видаленні сотень туш дельфінів, розкиданих уздовж узбережжя — план очищення ще розробляється. Раніше туші закопували на березі або витягували у відкрите море.
Зауважимо, що для порятунку дельфінів Програма збереження морського життя Тасманії разом із правоохоронцями відрядила 40 рятувальників.
Рятувальна група за допомогою спеціального обладнання відштовхує китів з узбережжя у воду. Якщо вони добре себе почувають — їм допомагають відплисти ще далі від берега.
До речі, щороку біля берегів Австралії та Нової Зеландії під час сезонної міграції пропливають тисячі дельфінів і китів. Під час такої міграції вони часом викидаються на берег, але точна причина цьому невідома.
Дослідники припускають, що тварини можуть потрапляти на берег, пливучи за лідером зграї; той із різних причин може повести решту не в той бік. Свою роль грає і соціалізованість дельфінів: побачивши тварин свого роду на узбережжі, вони можуть просто помандрувати в їхній бік і також опинитися на березі.
У Тасманії кити й дельфіни часто викидаються на берег, але настільки багато тварин востаннє викидалися у 2009 році. У 2018-му біля берегів Нової Зеландії через викидання загинули понад 200 дельфінів гринда.
Щороку в багатьох містах України з настанням холодів небайдужі громадяни починають бити на сполох: «Рятуйте, лебеді замерзають!». >>
Морський крокодил Берт, якому було більш як 90 років, помер в Австралії— він зіграв у культовому фільмі «Крокодил Данді». >>
Дослідники виявили 27 нових видів ссавців, риб, земноводних та метеликівУ джунглях Перу. Пошуки відбувалися у віддаленому густонаселеному регіоні, де науковці не очікували знайти значного біорізноманіття. >>
Шукаючи собі пару горбатий кит подолав понад 13 тисяч кілометрів від Колумбії до Занзібару - це рекордна відстань для цього виду. >>
Вчені завжди вважали, що еволюція є повільним і поступовим процесом, проте собаки, які мешкають у зоні Чорнобильської атомної електростанції розвіяли такі уявлення – вони зазнали швидких генетичних змін усього за 40 років після катастрофи. >>
Жоао Маріньо Нето із Бразилії, якому нині 112 років визнано найстарішим чоловіком у світі. >>