У розшуку горобець хатній: кількість маленьких пташок помітно скоротилася у містах
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Дельфіни з невідомої причини масово викидались на берег Тасманії.
Майже 400 дельфінів роду гринда загинули на західному узбережжі острова Тасманія, який є окремим штатом Австралії.
За даними влади, дельфіни з невідомої причини масово викидались на берег. Це найбільша масова загибель дельфінів в Австралії за всю історію спостережень.
Як передає «Україна молода», про це повідомляють світові ЗМІ.
Місцеві рятувальники змогли врятувати лише 50 тварин та допомогти ще 30. Місцева влада заявила, що роботи з порятунку триватимуть «до тих пір, поки будуть живі тварини».
«Поки вони ще живі та перебувають у воді, все ще є надія. Але з часом вони стають більш втомленими», — розповів Нік Дека, представник служби парків та дикої природи Тасманії.
І додав, що фокус рятувальної групи тепер буде на видаленні сотень туш дельфінів, розкиданих уздовж узбережжя — план очищення ще розробляється. Раніше туші закопували на березі або витягували у відкрите море.
Зауважимо, що для порятунку дельфінів Програма збереження морського життя Тасманії разом із правоохоронцями відрядила 40 рятувальників.
Рятувальна група за допомогою спеціального обладнання відштовхує китів з узбережжя у воду. Якщо вони добре себе почувають — їм допомагають відплисти ще далі від берега.
До речі, щороку біля берегів Австралії та Нової Зеландії під час сезонної міграції пропливають тисячі дельфінів і китів. Під час такої міграції вони часом викидаються на берег, але точна причина цьому невідома.
Дослідники припускають, що тварини можуть потрапляти на берег, пливучи за лідером зграї; той із різних причин може повести решту не в той бік. Свою роль грає і соціалізованість дельфінів: побачивши тварин свого роду на узбережжі, вони можуть просто помандрувати в їхній бік і також опинитися на березі.
У Тасманії кити й дельфіни часто викидаються на берег, але настільки багато тварин востаннє викидалися у 2009 році. У 2018-му біля берегів Нової Зеландії через викидання загинули понад 200 дельфінів гринда.
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Слідчі поліції Херсонщини повідомили про підозру псевдодиректору заповідника «Асканія-Нова», який незаконно вивіз до росії червонокнижних тварин. >>
Глобальне дослідження провів Всесвітній фонд природи (WWF) і виявив, що популяції диких тварин скоротилися в середньому на 73% за останні 50 років. Там це назвали «катастрофічною» втратою видів. >>
IT-компанія Qnote «найняла» 11 співробітників-котів. До їхніх обовʼязків входить бути милими, нявкати, муркотіти, дрімати біля вікна та допомагати своїм людським колегам. >>
На Одещині, на узбережжя Національного природного парку "Тузлівські лимани", винесло дитинча дельфіна білобокого. Також поруч із нацпарком, у Грибівці, знайшли мертвого дельфіна афаліну. >>
На півдні Африки, у Намібії, планують вбити понад 700 диких тварин, зокрема слонів, зебр і бегемотів, а м’ясо роздати людям. >>