Березань — територія безміру

Березань — територія безміру

Із Києва до Березані — 80 кілометрів далеко не найгіршою дорогою. Час у поїздці минає швидко, тому контраст відчувається особливо гостро: не у висоті міських будівель, а у атмосфері, що ніяк не може вивітритися у містечку. Перше враження — що у державі не було Майдану, що ніхто й не намагається нічого «перезавантажувати» у владі, а місцеве керівництво не лише успішно використовує тіньові схеми колишнього режиму, а й навіть лінується пристосуватися до нинішньої риторики.

Пристрасть до мільйонів

Пристрасть до мільйонів

Одеську область, як і більшість регіонів України, упродовж останніх років шокували масштабні зловживання прибічників Віктора Януковича. Державні гроші попросту крали, — і робили це державні службовці, які мали би стояти на сторожі народних грошей.

Ціна миру в кубометрах

Ціна миру в кубометрах

Місяць тому на першій зустрічі українського та російського президентів у Нормандії — тій самій, що відбулася за посередництва Ангели Меркель — сталася напрочуд цікава розмова. Представники Російської Федерації та особисто Володимир Путін запропонували: Москва готова вивести своїх диверсантів із сходу України та припинити силове втручання у наші внутрішні справи.

Ідеї народжуються на сході

Ідеї народжуються на сході

Фінансово-економічна стабільність, розвиток торгівлі і підвищення конкурентоздатності, інвестиції та інновації нині є саме тими питаннями, які зачіпають інтереси будь-якої країни світу. У цьому ракурсі об’єднання всіх експертів з економічних і фінансових питань для пошуку рішень та визначення ключових напрямів глобальної інтеграції, фінансово-економічної стабільності стало можливим завдяки економічному форуму, який відбувся за ініціативи Казахстану.

Селяни — оновленню країни

Селяни — оновленню країни

Українські селяни, які стали одними з авторів революційних перетворень у нашій державі, нині активно вимагають змін. А їх, цих самих змін на краще, поки не видно. Навіть більше: політика нової влади на селі кардинально протилежна тому, що вимагали люди на Майдані. Селяни просили допомоги, аби мати змогу ефективно господарювати, а уряд натомість підняв фіксований сільськогосподарський податок у 5,7 раза!

В’ячеслав Федоров: Погашення податкового боргу — це додаткове джерело надходжень до бюджету

В’ячеслав Федоров: Погашення податкового боргу — це додаткове джерело надходжень до бюджету

Головне фіскальне відомство України опинилося у непростому становищі: з одного боку, треба налагоджувати контакти з громадськістю і забезпечувати нормальне функціонування бізнесу. З іншого — державі, яка нині переживає далеко не найкращі свої часи, напрочуд важливим є безперебійне надходження податків.

До рівня стабільності

Національний банк України підтримує фінансову систему України. Позавчора набрала чинності постанова, яка дозволяє збільшити ліквідність банків. Встановлюється більш прозора система рефінансування, за якої банки мають право отримати кредит НБУ на 360 днів за умови зменшення внесків фізичних і юридичних осіб на 2% за останні п’ять робочих днів до дати звернення.

Дорога для хліба

Розвиток логістики в Україні дозволить без жодних перешкод транспортувати прогнозований рекордний врожай вітчизняного зерна. Станом на сьогоднішній день за кордон відправлено вже 24 млн. тонн збіжжя. Тим часом аналітики стверджують: цьогорічні обсяги експорту зернових зростуть у порівнянні із 2013 роком.

Головне – не знижувати оберти

Головне – не знижувати оберти

Незважаючи на тримісячне протистояння і політичну кризу, українська економіка виявила міцність і стійкість. Для інвесторів це є позитивним сигналом. Хоча до багатьох інвестиційних планів, що складаються саме в грудні–січні, Україна не потрапила, стабілізація ситуації дозволяє робити оптимістичні прогнози.

Газ без російського акценту

Україна продовжує диверсифікувати шляхи надходження природного газу, в тому числі й найоптимальнішим шляхом — збільшує видобуток власного пального. У січні цього року зі свердловин в Україні було видобуто 1 млрд. 798,64 млн. куб. м блакитного палива, що на 5,3% більше, ніж за аналогічний період минулого року.