Мир тобі, плането

Мир тобі, плането

Найспокійнішим місцем у світі є Нова Зеландія. Згідно з оприлюдненим у Лондоні Глобальним індексом миролюбності (Global Peace Index), який щороку укладають фахівці дослідницького підрозділу британського журналу «Економіст», зелена країна з чотиримільйонним населенням змістила з першого місця Ісландію, де через економічну кризу відбулися акції протесту. Третю сходинку в рейтингу миролюбних країн посіла Японія. Також до першої десятки увійшли Австрія, Норвегія, Ірландія, Данія, Люксембург, Фінляндія та Швеція.

Зона ризику

Зона ризику

Європою котиться хвиля невдоволення жорсткими заходами економії, які вимушені вживати уряди задля боротьби з кризою. Учора з ініціативи профспілок загальнонаціональний страйк провели працівники держаного сектору Іспанії. Держслужбовці, яких у країні 2,5 мільйона, протестували проти намірів уряду з червня на п’ять відсотків зменшити зарплати працівникам бюджетного сектору. Хоча це лише один із пакета антикризових заходів, запропонованих кабміном соціаліста Хосе Луїса Сапатеро.

Анкара Тель–Авіву не друг

Криза у відносинах між Ізраїлем і Туреччиною набирає обертів. Учора у Стамбулі на саміті Наради із взаємодії та заходів довіри в Азії міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу висунув до міжнародної спільноти вимогу запровадити санкції проти Ізраїлю та засудити напад ізраїльських військових біля узбережжя Сектору Газа на «Флотилію свободи», внаслідок якого загинули турецькі громадяни. Міністр наголосив, що взаємини між двома країнами не нормалізуються, якщо Ізраїль відмовиться від проведення незалежного міжнародного розслідування цього інциденту.

Адольф Гітлер, «дорогий друг» Індії

За кількістю фільмів на рік індійський Боллівуд залишає свого лос–анджелеського майже тезку далеко позаду. При цьому ми звикли, що вся боллівудська продукція, на відміну від Голлівуду, який усе–таки спроможний продукувати різножанрове кіно, зроблена фактично за одним лекалом. Але інколи й індійські фільми можуть здивувати. Як повідомляє польська «Газета виборча», у Мумбаї завершуються зйомки першого індійського фільму про... Адольфа Гітлера.

Балканські баба Параска і баба Палажка

Минулої неділі Хорватія на крок наблизилася до вступу в Євросоюз, куди, якщо все буде добре, може увійти 2012 року. Позитивні зрушення забезпечили результати загальнонаціонального референдуму в Словенії, громадяни якої визначалися зі своїм ставленням щодо словенсько–хорватського конфлікту навколо спільного кордону. За даними центральної виборчої комісії Словенії, 51,5 відсотка учасників референдуму висловилися за те, щоб вирішення цієї проблеми передати до рук міжнародних арбітражних посередників.

Лихоманка кризового періоду

Фінансові ринки світу лихоманить. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, вчора торги на біржах Азії завершилися падінням курсів акцій: зокрема, японський індекс Nikkei впав майже на чотири відсотки. Це реакція на повідомлення про поганий стан економіки США, де безробіття знижується значно повільнішими темпами, ніж було заплановано, — минулої п’ятниці тамтешнє міністерство праці повідомило, що замість обіцяних нових 500 тисяч робочих місць удалося створити лише 431 тисячу. І, звісно, на невтішну ситуацію в Європі, де на повен голос лунають прогнози, що криза, подібна до тієї, в якій перебуває Греція, вже загрожує й Угорщині.

Страшні запитання Катині

Страшні запитання Катині

Навколо «Другої Катинської трагедії» розгораються не менші пристрасті, ніж довкола першої, яка, «стараннями» російської сторони, й досі залишається густо помережаною білими плямами. Щоправда, якщо передати Варшаві архівні документи щодо розстріляних 1940 року в лісах під Смоленськом польських офіцерів Москва відмовляється й досі, то розшифровки «чорних скриньок» із загиблого в тому ж проклятому Катинському лісі Ту–154 таки віддала. Однак, по–перше, це й усі матеріали, які наразі отримали у Польщі після тієї катастрофи, а по–друге, навіть до них залишається більше запитань, ніж відповідей. Чи правильні ці стенограми? Чи сумлінно проводили слідство росіяни? Чи не зацікавлені певні високі особи й у Польщі в приховуванні істинних винуватців цієї катастрофи, яка забрала життя президента Леха Качинського, його дружини та ще 94 представників польської еліти? Чи такою вже «нісенітницею й фальшивкою» є оприлюднений в інтернеті відеозапис, нібито зроблений випадковим свідком падіння «тушки» на мобільний телефон одразу після трагедії? Нагадаємо, на цих кадрах невідомі люди під супровід смачних російських матюків добивають (знову ж таки, нібито) тих, хто вижив під час катастрофи.

Європа не просихає

Європа не просихає

Повінь у Центральній Європі набирає обертів. Учора захлиналася Австрія — сильні зливи, які не вщухали з четверга до ранку п’ятниці, призвели до розливу річок Дунай, Морава та Інн, вода в яких учора прибувала зі швидкістю майже метр за годину. За даними гідрологічної служби, це найсильніший паводок у країні за останні п’ять років. Під водою опинилося багато населених пунктів та автошляхів, рятувальні служби приведено в режим підвищеної готовності.