Суцільне «Дз–з–з–з–з–з–з–з–з–з!!!»

Суцільне «Дз–з–з–з–з–з–з–з–з–з!!!»

Можна уявити, як дошкуляють дудки–вувузели закордонним туристам на стадіонах ПАР, якщо телеглядачі в усіх цивілізованих країнах, сидячи вдома на диванах, не лише затикають вуха або притишують звук телевізорів, а й масово підписуються під петиціями за заборону вувузел. Та головним нещастям тих, хто приїхав до Південної Африки на футбольну першість, залишається не набридливе дзижчання, а непривітні «тубільці», які сприймають «мундіаль» як добру нагоду поліпшити своє матеріальне становище. Ті новини з ПАР, що не стосуються власне перебігу футбольних матчів, більше нагадують зведення із зони міжетнічного конфлікту та дії мародерів на цій території.

Буря в словацькій склянці

Буря в словацькій склянці

Парламентські вибори у Словаччині відбулися за «чеським сценарієм». Як і за два тижні до того в Чехії, у соціалістів «украли перемогу» правоцентристи. Результати волевиявлення були позначені подвійною бурею: природною (сильний вітер пошкодив подачу електроенергії у Статистичне бюро — місцевий центрвиборчком) і політичною, адже підсумки виборів виявилися зовсім не такими, як передбачали соціологи.

Киргизький кОШмар

Киргизький кОШмар

Після державного перевороту в Киргизстані минуло два місяці, але в країні й досі неспокійно. Традиційно центром заворушень стало місто Ош на півдні країни, де залишаються сильними позиції скинутого екс–президента Киргизії Курманбека Бакієва і мешкає дуже потужна узбецька діаспора. Саме між узбеками й киргизами ввечері 10 червня знову спалахнули сутички, внаслідок яких загинуло щонайменше 17 людей. Іще близько двохсот із пораненнями звернулися до лікарень. Окрім битися між собою, учасники заворушень палили автомобілі та громили магазини.

«Менти» проти «бандитського Примор’я»

Історія «приморських партизанів», про яку останніми днями в Росії тільки й розмов, завершилася повною перемогою правоохоронних органів. Учора останній боєць «банди Муромцева», яка кілька тижнів тероризувала міліцію Приморського краю РФ, здався спецназу. Влада отримала черговий привід похизуватися з екранів телевізорів «успішним мочінням бандитів у сортирах», а громадянське суспільство — помізкувати над тим, чому такі «бандити» взагалі з’являються і що спонукає їх до збройного опору значно сильнішим і краще оснащеним силам. Тим паче що цього разу списати все на міжнаціональні чи міжрелігійні суперечки не вийде: всі шестеро (за іншою інформацією — семеро) членів «партизанського загону», який оголосив війну «ментам і мусорам», — звичайні російські хлопці.

Дякуємо, ідіть геть!

Дякуємо, ідіть геть!

Патовій ситуації в чеській політиці покладено край. Як уже повідомляла «УМ», на виборах до Нижньої палати парламенту більшість голосів отримали три правоцентристські партії, дві з яких є фактично новачками у великій політиці. Соціалісти, яким усі соціологічні служби ще кілька місяців тому пророкували переконливу перемогу, зазнали поразки. Незважаючи на те, що Чеська партія соціал–демократична (ЧССД) отримала найбільшу кількість голосів виборців — понад 22 відсотки, для формування уряду цього виявилося замало. Головний соціаліст Їржі Пароубек негайно оголосив про свою відставку з посади голови ЧССД, відмовився від подальшого спілкування із журналістами, а сама партія перебралася в опозицію разом із комуністами.

Новий уряд на дві третини складатиметься з нових облич. Поряд із традиційно сильним правим політичним гравцем — Громадянсько–демократичною партією (ОДС), яка набрала 20 відсотків і посіла друге місце, до коаліції увійдуть партії «ТОП 09» та «Справи громадські» («Вєці Вержейне», скорочено «ВВ») — вони вибороли, відповідно, 17 та 11 відсотків голосів. Якщо в заснованій минулого року колишнім «лідовцем», міністром фінансів Мірославом Калоусеком та екс–главою МЗС від «зелених» Карелом Шварценбергом ТОП 09 досить багато відомих особистостей, то «Справи громадські» — це переважно невідомі широкому загалу люди. Знаним є лише «обличчя» партії — її голова Радек Йон, у минулому — тележурналіст популярного комерційного телеканалу «Нова», який займався розслідуваннями. Хто керує цією силою насправді, залишається загадкою. Відомо, що це — багаті «товстосуми», зокрема остравський «вугільний барон» Зденек Бакала, деякі бізнесмени сектору безпеки та приватної охорони. Про те що у «ВВ» багато грошей, свідчила й інтенсивна та дорога рекламна кампанія партії.

«Тюльпановий» пазл

Голландія готується до змін. Як уже повідомляла «УМ», у лютому попередня парламентсько–урядова коаліція розпалася через розбіжності щодо продовження місії голландських військ в Афганістані. На позачергових парламентських виборах, які відбулися в середу, партія влади зазнала розгромної поразки, тож наступний уряд формуватимуть інші сили.

Страшний злочин — адекватна кара

Питання про те, яким має бути покарання для збоченців, що ґвалтують дітей, в Україні, на жаль, не втрачає актуальності. Згідно зі змінами, внесеними Верховною Радою у статтю 152 Кримінального кодексу, мінімальний термін позбавлення волі за такий злочин — 10 років (раніше було 8). Але більшість таких виродків це не лякає. Наші сусіди поводяться з ними радикальніше: днями в Польщі набрав чинності закон про примусову хімічну кастрацію всіх чоловіків, засуджених за педофілію та сексуальне насилля над близькими родичами.