«Вітрильник» у космосі

«Вітрильник» у космосі

Ще трохи, і літати на сонячній енергії можна буде не лише в земній атмосфері, а й далеко за її межами. Як повідомляє сайт Space.com, японці першими у світі почали амбітну програму використання сонячного випромінювання як рушійної сили для космічних кораблів майбутнього. Днями космічний корабель під назвою «Ікарос» у кілька етапів розгорнув на навколоземній орбіті спеціальне вітрило, площа поверхні якого становить 200 квадратних метрів. У цю спеціальну супертонку мембрану вдаряються фотони — частинки сонячного світла. Фахівці Японської космічної агенції (Jaxa) уважно стежать за польотом, щоб переконатися, чи набирає корабель швидкість, залишаючись при цьо­му керованим. Якщо експеримент виявиться вдалим, сонячне світло може стати космічним пальним майбутнього. Наразі дані з відеокамери, встановленої на кораблі, свідчать, що розгортання вітрила відбулося згідно з планом.

«Чорна мітка» — емблема арешту

«Чорна мітка» — емблема арешту

У Москві не любити міського голову небезпечно. Для кількох десятків незадоволених діяльністю мера, які 28 червня прийшли під будівлю мерії, щоб висловити своє ставлення і вручити Юрієві Лужкову «чорну мітку», така нелюбов завершилася арештом.

Я, Йоханна, беру тебе, Йоніно, за дружину...

Західний світ стає дедалі толерантнішим, і якщо колись визнання своєї нетрадиційної орієнтації могло коштувати роботи навіть найдрібнішому клерку, то тепер потягу до осіб однієї з ними статі часто не приховують навіть політики найвищого ешелону. Але щоб керівник держави, перебуваючи на посаді, вступив в одностатевий шлюб — такого досі ще не траплялося. Першопрохідцем стала прем’єр–міністр Ісландії Йоханна Сігурдардоттір, яка минулої суботи одружилася зі своєю давньою подругою, письменницею і журналісткою Йоніною Леосдоттір.

Крапка на авторитаризмі

Незабаром у Киргизстані буде сформовано новий, уже не тимчасовий, а постійний уряд, а сама держава стане парламентською республікою. Як повідомляє національна інформаційна агенція Киргизії «Кабар», на референдумі, який відбувся минулої неділі, 91 відсоток киргизів підтримали проект нової Конституції країни, що передбачає обмеження повноважень президента. На виборчі дільниці прийшло 69 відсотків із 2,7 мільйона зареєстрованих виборців.

До Росії — з любов’ю

У «перезавантажених» відносинах Росії та Сполучених Штатів Америки виникла певна напруга. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, у США заарештовано 10 осіб, яких підозрюють у шпигунській діяльності на користь Росії. Американська влада висунула їм офіційні звинувачення за двома справами, пов’язаними з проведенням незаконної розвідувальної діяльності на території Штатів. За даними міністерства юстиції США, восьмеро з 10 російських агентів працювали під прикриттям, а двоє є безпосередньо причетними до російських спецслужб. Ще один підозрюваний перебуває в розшуку. Арешти шпигунів було проведено в Бостоні, Нью–Йорку, Вашингтоні та Арлінгтоні. Сталося це буквально через кілька днів після візиту до США президента РФ Дмитра Медведєва та його зустрічі з американським колегою Бараком Обамою.

«Двадцятка» і футбол

«Двадцятка» і футбол

Головним результатом саміту «Великої двадцятки» (G–20), який завершився в неділю у канадському місті Торонто, стало ухвалення спільного документа, підписанти якого взяли на себе зобов’язання працювати на стабільне і збалансоване зростання глобальної економіки. Зокрема, лідери двадцяти найбільш промислово розвинених країн світу домовилися до 2013 року вдвічі скоротити дефіцити бюджетів своїх держав, не сповільнюючи темпи економічного розвитку.

«Медвед» «зацвірінькав»

«Медвед» «зацвірінькав»

Мабуть, найпопулярнішим у США зображенням цього четверга було надкушене яблуко. Біля магазинів із логотипом компанії Apple вишиковувалися довжелезні черги: люди займали чергу ще за добу, щоб серед перших придбати новий iРhone її виробництва. Ті, кому пощастило, одразу ставали героями теленовин і газетних репортажів. І попри те, що в пресі одразу з’явилися повідомлення про численні хиби новинки (мовляв, і антена слабка, і мокрими руками смартфон брати не можна, бо вдарить струмом тощо), більш жаданої покупки для більшості американців цими днями годі й уявити.

Поки що iРhone 4 надійшов у продаж лише у п’яти країнах світу. Ні України, ні наших найближчих сусідів у цьому списку немає. Але в Росії вже є принаймні один щасливий власник надпопулярної «трубки». Президентові РФ Дмитру Медведєву, який чотири дні перебував у США з «інноваційним візитом», iРhone четвертого покоління вручив особисто голова компанії Apple Стів Джобс.

На «вісім-двадцять» розрахуйсь!

У Канаді вчора стартували переговори «великої вісімки», які плавно переллються у зустріч «великої двадцятки». До подвійного саміту лідерів провідних держав світу канадці підійшли в буквальному сенсі «у всеозброєнні». Як повідомляє агенція «Франс прес», до адміністративного центру провінції Онтаріо — Торонто, культурної, розважальної та фінансової столиці Канади, — стягнуто 20 тисяч поліцейських. З’їхалися до Онтаріо й численні групи антиглобалістів. Поки що демонстрації, які завжди супроводжують саміти «великих», мають мирний характер, але служби безпеки не виключають провокації. Окрему протестну акцію збираються провести безхатьки Торонто.