Поразка «Качура»

Поразка «Качура»

Виборчої несподіванки у Польщі не сталося — перемогу з досить переконливим відривом здобув Броніслав Коморовський. За даними Польської державної виборчої комісії, 95 відсотків оброблених бюлетенів засвідчили — висуванець правлячої партії «Громадянська платформа» отримав у другому турі 52,63 відсотки голосів виборців. У лідера партії «Право і справедливість», брата загиблого в авіакатастрофі під Смоленськом Леха Качинського Ярослава — 47,37 відсотка голосів. Остаточні підсумки голосування ЦВК обіцяла оприлюднити вчора увечері, коли цей номер «УМ» уже був зданий до друку, але суттєво вплинути на результат не могло вже ніщо.

З іменем Аллаха — по вірних Аллаха

З іменем Аллаха — по вірних Аллаха

Щонайменше 42 людини загинули та 180 отримали поранення внаслідок терористичної атаки на мусульманський храм Дата Дарбар у пакистанському місті Лахор. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, двоє терористів–смертників позавчора ввечері підірвалися всередині мечеті, у великому підземному приміщенні, де віруючі миються та сплять перед молитвою, а ще один задіяв вибуховий пристрій перед входом — тоді, коли люди в паніці намагалися вибігти назовні. За даними пакистанської поліції, сумарний еквівалент вибухівки, схованої в поясах та жилетах нападників, становила 20 кілограмів.

Бондом може стати кожен

Бондом може стати кожен

Донедавна про таке можна було прочитати лише у фантастичних романах чи побачити у фільмах про Джеймса Бонда. Але тепер мрія кожного автомобіліста про машину, яка здатна літати, стає реальністю. Як повідомляє агенція «Ассошіейтед пресс», уже наступного року у вільний продаж на ринок США надійдуть машини марки Transition (у перекладі з англійської мови — «Перехід» чи «Перетворення»), в яких поєднуються можливості традиційного автомобіля та літака. Відповідну назву для цього творіння «два в одному» — автомобілелітак чи літакоавтомобіль — ще не підібрали. Але перший варіант видається більш доречним, оскільки машина призначена передусім для поїздок дорогами, а функція «літак» буде задіюватися лише в разі необхідності.

Без хреста

Суд із прав людини в Страсбурзі почав розгляд апеляції уряду Італії, який оскаржив минулорічне рішення цього вищого європейського судового органу про заборону вивішувати в громадських школах та інституціях розп’яття. Мовляв, це «порушує права учнів некатолицького віросповідання або атеїстичних переконань».

До нас їде Клінтон

До нас їде Клінтон

Сьогодні в аеропорту «Бориспіль» зустрічали почесну гостю: із коротким візитом до Києва прибула колишня перша леді США, а нині держсекретар Хілларі Клінтон. І хоча дружина екс–президента Білла Клінтона так і не відсвяткує День незалежності США в Україні (як раніше повідомляло наше МЗС), ваги її візиту це не применшує. Хоча щодо того, наскільки взагалі великою є ця вага з точки зору наслідків приїзду пані держсекретаря, в експертів є сумніви. Сам факт першого візиту такого високопоставленого представника Вашингтона після зміни влади в Києві — це вже подія. Особливо якщо врахувати, що відбувається вона на тлі, з одного боку, впевненого дрейфу України в бік Росії, а з іншого — «перезавантаження» відносин Вашингтона з Москвою. Проте чимало політичних оглядачів як в Україні, так і у США сумніваються в тому, що від цих відвідин варто чекати якихось суттєвих результатів.

Перемога з ляпасом

Перемога з ляпасом

Лише з третьої спроби Федеральним зборам ФРН у середу таки вдалося обрати нового президента країни. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, засідання в Рейхстазі тривало до пізнього вечора. Переможцем очікувано став висуванець правлячої коаліції Крістіан Вульф, який, зрештою, заручився підтримкою 625 депутатів. За його суперника, 70–річного пастора та правозахисника Йоахіма Гаука, проголосували 494 депутати Федеральних зборів від опозиційних партій, передусім соціал–демократів та «зелених».

«Вовк» проти «зеленого»

Учора депутати Федеральних зборів Німеччини обирали нового президента замість Херста Келера, який 31 травня подав у відставку. З першої спроби призначити нового главу держави не вдалося — кандидат від правлячої коаліції ХДС/ХСС та Вільної демократичної партії, прем’єр–міністр Нижньої Саксонії Крістіан Вульф, не набрав абсолютної більшості голосів. Як повідомляє агенція «Ассошіейтед пресс», за Вульфа проголосували 600 із 1244 депутатів. А для перемоги потрібно 623.

Небо. Літак. Сонце

Небо. Літак. Сонце

Сьогодні науковці, які досліджують альтернативні джерела енергії, та захисники природи з усього світу, затамувавши подих, стежитимуть за першим цілодобовим польотом літака «Сонячний імпульс». «УМ» уже повідомляла про цей унікальний проект, що його впродовж останніх семи років реалізує група швейцарських учених та дослідників. Очолюють її представник славетної родини підкорювачів океанських глибин і небесних висот Бертран Піккар та його колега Андре Боршберг. Нагадаємо, 2012 року ці двоє планують облетіти навколо світу на літаку, який використовує винятково сонячну енергію.