Анна з шиї — Британії легше

Анна з шиї — Британії легше

Уряд Великої Британії позбавив британського громадянства Анну Чепмен, звинувачену в США у шпигунстві на користь Росії. Після того як її та ще десятьох російських агентів минулого тижня депортували зі США до РФ, рудоволоса Аня, яка після шпигунського скандалу стала справжньою зіркою не лише в Америці та на батьківщині, а й у всьому світі, виявила бажання повернутися жити на більш комфортний Захід. Як колишня дружина громадянина Великої Британії, вона мала британське громадянство і збиралася поїхати до Лондона. Тепер не вийде: мало того, що Британія позбавила її громадянства, так іще й заборонила в’їзд на територію країни. Зрозуміло, що Аннушка є персоною нон грата і для США. Такий подвійний «вовчий білет» майже напевне закриє їй шлях не лише до Об’єднаного Королівства, а й до більшості країн Західної Європи. Вчорашні британські газети подають новину про позбавлення шпигунки британського громадянства під заголовками на кшталт Dosvidaniya Anna.

Третій... не дійшов

Військово–морські сили Ізраїлю знову намагаються не допустити до берегів Сектору Газа корабель із гуманітарним вантажем — цього разу лівійське судно «Амалфея» («Надія») під прапором Молдови. Як повідомляє «Євроньюз», корабель, який зафрахтував син лівійського лідера Муаммара Каддафі, виплив із грецького порту минулої суботи. На борту — приблизно дві тисячі тонн продуктів харчування, медикаменти та конструкції для зведення каркасних будинків. Окрім того, на кораблі перебувають палестинські активісти, зокрема арабська депутатка парламенту Ізраїлю.

Американська Феміда спіймала облизня

Американська Феміда спіймала облизня

Міністерство юстиції Швей­царії не погодилося на екстрадицію славетного кінорежисера, актора, сценариста та продюсера польсько–французького походження Романа Поланського до Сполучених Штатів. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, швейцарський мін’юст мотивував своє рішення тим, що «неможливо з повною впевненістю виключити можливість помилки в поданні про екстрадицію». Офіційний Берн також повідомив, що при винесенні вердикту в цій справі було враховано швейцарські національні інтереси й те, що Поланський відтепер не обмежений у своїх пересуваннях.

Індійський БІБ

У восьми штатах Індії мешкає більше людей за межею бідності, ніж в усіх найбідніших країнах Африки, разом узятих. Такі дані наведено в оприлюдненому вчора Багатовимірному індексі бідності (The Multidimensional Poverty Index), укладеному групою фахівців, які працюють під патронатом ООН при британському Оксфордському університеті та Вашингтонському університеті США. Дані цього дослідження буде враховано у щорічному звіті Організації Об’єднаних Націй про людський розвиток, який буде опубліковано наприкінці жовтня. Цього року підсумковий аналіз стану охорони здоров’я, освіти та інших чинників якості життя на планеті буде «ювілейним» — 20–м.

Жак Фор: Нова влада в Україні демонструє бажання рухатися вперед

Жак Фор: Нова влада в Україні демонструє бажання рухатися вперед

Сьогодні Франція святкує. По всій країні відбуваються бали й масові гуляння, а в Парижі на Єлисейських полях проходить грандіозний військовий парад, подивитися на який звідусіль з’їжджаються люди з найдальших куточків не лише Франції, а й усіх теренів колишньої Французької імперії. 14 липня 1789 року повсталі парижани взяли штурмом ненависну в’язницю Бастилія, поклавши початок Великій французькій революції і зробивши свою країну символом боротьби за свободу. Відтоді в Сені спливло чимало води, але Національне свято 14 липня залишається для французів найбільшим і справді народним, й «УМ» щиро вітає французький народ із цим днем.

Україна — не Франція. У нас різна історія, різні сусіди й різні проблеми. Але, як визнає Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Жак Фор, українці де в чому дуже схожі на французів. Після 1789–го Франція в пошуках найкращого варіанта державного управління змінила не одну систему, і якщо нам вистачить розуму вчитися на чужих помилках, варто звернути увагу на той досвід, яким одна з провідних нині держав Євросоюзу охоче готова поділитися з нашою молодою демократією. Тим паче що, як запевнив «УМ» пан Фор, у Парижі та Брюсселі досі не розчарувалися в європейських перспективах України.

Смертельний фінал

Фінал чемпіонату світу з футболу для Уганди ознаменувався трагедією. Щонайменше 64 людини загинули та 65 отримали поранення внаслідок двох вибухів, які прогриміли у столиці країни Кампалі під час трансляції фінального поєдинку між збірними Іспанії та Голландії. Як повідомляє Бі–Бі–Сі з посиланням на місцеві правоохоронні органи, перший вибуховий пристрій спрацював у регбі–клубі, а другий — в ефіопському ресторані. В обох випадках приміщення були переповнені вболівальниками, які стежили за вирішальним матчем у ПАР.

«Ми є народ!»

«Ми є народ!»

Наприкінці минулого тижня в Іспанії вирували не лише футбольні пристрасті. У неділю національна збірна, кістяк якої становлять вихідці з автономної спільноти Каталонія, виграла чемпіонат світу в ПАР, а напередодні сотні тисяч каталонців вийшли на вулиці Барселони, щоб підтримати незалежність свого регіону. Демонстрацію під гаслом «Ми є народ. Ми вирішуємо» спровокувало рішення Конституційного суду, який постановив, що в Іспанії є лише один народ — іспанський. Цим самим рішенням, ухваленим два тижні тому, КС Іспанії також скасував кілька параграфів каталонського автономного статусу. Тому участь у позавчорашній демонстрації взяли не лише звичайні барселонці, а й голова регіонального уряду Каталонії, соціаліст Хосе Монтілья.

Заткнути дірку: спроба номер два

Заткнути дірку: спроба номер два

За новими подіями решта світу почала потроху забувати про екологічну катастрофу в Мексиканській затоці. А тим часом проблему не вичерпано. Нафта з «відкоркованої» після руйнації видобувної платформи концерну «Брітіш петролеум» свердловини і досі витікає в море, хоча й у менших, ніж раніше, кількостях. Проте фахівці «БП» запевняють: прогрес у боротьбі з витоком є, і неабиякий.