Горить вогонь художнього багаття...

Горить вогонь художнього багаття...

Три гелікоптери, 65 пожежних машин, понад 250 людей, тонни води і майже п’ять годин часу знадобилося для того, аби загасити пожежу у Всеросійському реставраційному центрі імені Грабаря в Москві. У пеклі, якому було присвоєно третю категорію складності (з п’яти можливих), загинули люди: коли рятувальники займалися евакуацією працівників центру, через викид вогню несподівано завалилися перекриття. Як повідомляє сайт Lenta.ru, під завалом опинилися двоє пожежників. Врятувати кваліфікованих вогнеборців, які працювали в цій небезпечній професії вже не перший рік, не вдалося...

Не той вплив

Електромагнітна радіація від установлених на північ від Риму передатчиків «Радіо Ватикан» може бути причиною підвищеного рівня ракових захворювань серед дітей, які живуть неподалік. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, такими є результати досліджень групи фахівців однієї з найпрестижніших онкологічних клінік Італії. Медики вивчали ситуацію зі станом ракових захворювань упродовж п’яти років, підготувавши звіт на 300 сторінках за рішенням суду, оскільки суперечки про несприятливу онкологічну ситуацію в районі, де встановлено радіопередавачі, тривають уже 10 років.

Життя за лідера

26 людей загинули та близько 300 отримали поранення внаслідок двох вибухів, які пролунали в четвер увечері біля шиїтської мечеті Джамія в місті Захедан, що на південному сході Ірану. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, теракти було вчинено під час святкування дня народження імама Хусейна, онука пророка Мохаммеда. Влада вважає, що це справа рук терористів–смертників. За повідомленнями іранських ЗМІ, серед загиблих є члени Революційної гвардії (Корпусу вартових ісламської революції) — елітної структури у складі збройних сил країни. За деякими версіями, саме вони й були головною ціллю замаху.

Сонце Обами тьмяніє

Американці не в захваті від діяльності президента Барака Обами, але досі його люблять і не відчувають ностальгії за попереднім президентом Джорджем Бушем. Такими є результати опитування громадської думки, проведені на замовлення американського тижневика «Тайм». Згідно з ними, чинного президента підтримують 53 відсотки опитаних американців, а його попередника — лише 33 відсотки. Крім того, дві третини опитаних покладають відповідальність за теперішню економічну кризу саме на Буша.

Історія з присмаком гамбургерів

Історія з присмаком гамбургерів

Росія з Німеччиною творитимуть історію разом. Учора під час зустрічі в Єкатеринбурзі на російсько–німецькому форумі «Петербурзький діалог» президент РФ Дмитро Медведєв та канцлер ФРН Ангела Меркель домовилися про видання спільного російсько–німецького підручника з історії. «Це дуже важливо, з урахуванням того, що наша історія не була простою — вона була дуже різноманітною та періодами дуже драматичною, — констатував Медведєв. — Дуже важливим є духовний діалог. І в російському, і в німецькому суспільстві існують моральні цінності, засновані на християнських коренях. І, звичайно, це й далі буде об’єднувати нас, допомагаючи у вирішенні різних питань сучасного життя».

Шпигунська фізика

Шпигунська фізика

Учора на світанку в аеропорту Тегерана було незвично людно: журналісти, представники влади та родичі зустрічали рейс із Катару, яким прилетів новий герой Ірану — 32–річний фізик–ядерник Шахрам Амірі. У червні минулого року вчений безслідно зник під час паломництва до священного міста Мекка. А минулого понеділка несподівано з’явився в посольстві Пакистану у Вашингтоні і попросив надати йому політичний притулок.

«Три букви» в ефірі

Відтепер американські теле– й радіоведучі можуть сміливо матюкатися в ефірі: на їхній платні це не відіб’ється. Апеляційний суд США скасував урядову постанову про заборону нецензурних висловів на телебаченні, визнавши її неконституційною, повідомляє Бі–Бі–Сі.

600 років нової Європи

600 років нової Європи

У Польщі урочисто відзначають 600–ту річницю Грюнвальдської битви, перемогу в якій вважають «своєю» і поляки, й білоруси, росіяни, литовці та українці. Ба, навіть кримські татари, адже на боці польсько–русько–литовського війська, очолюваного королем Владиславом ІІ Ягайлом та князем Вітовтом, бився і чималий загін кримськотатарських вершників під проводом хана Джелял–Ед–Діна.

День Перемоги: дубль два

Рада Федерації Росії підтримала закон про встановлення в Росії нової пам’ятної дати — 2 вересня, Дня завершення Другої світової війни, повідомляє агенція ІТАР–ТАКС. Саме цього дня 1945 року був підписаний Акт про безумовну капітуляцію Японії. Підписи під ним від імені ООН поставили всі держави–учасники антигітлерівської коаліції, включно з СРСР.