Найсумніші дні календаря

Парламент Грузії схвалив постанову, якою доручив уряду щороку 25 лютого організовувати заходи з вшанування пам’яті жертв радянської окупації Грузії 1921 року. Іншою постановою 23 серпня проголошено Днем пам’яті жертв тоталітарних режимів — таким чином Грузія приєдналася до відповідного рішення Європарламенту та Парламентської асамблеї ОБСЄ.

Ігри диктаторів

Ігри диктаторів

Інформаційна війна між Москвою та Мінськом набирає обертів. Колишній найближчий друг Олександр Лукашенко для путінської Росії вже давно став «паршивою вівцею», і Кремль більше не приховує, що хотів би бачити на чолі Білорусі когось більш погідливого. Російські телеканали демонструють антилукашенківські фільми, а «бацька» у відповідь друкує опозиційний «компромат» на Володимира Путіна і заводить дружбу з президентом Грузії Михаїлом Саакашвілі. І це ще далеко не кінець — наступного року в Білорусі відбудуться президентські вибори, тож Москва, насамперед зусиллями прем’єр–міністра РФ Володимира Путіна, сповнена рішучості підготувати білорусам нового «бацьку».

Вибухова енергетика

Терористи атакували Баксанську ГЕС у Кабардино–Балкарії. Як повідомляє РІА «Новості», вчора о 4:20 ранку за московським часом на станцію увірвалася група невідомих осіб. За даними російської компанії «Русгідро», яка керує цією гідроенергетичною спорудою, нападники вбили двох охоронців (чоловіків віком 41 та 25 років) і поранили двох інших, заклали вибухові пристрої в машинному залі та детонували їх. За різною інформацією, на станції сталося до чотирьох вибухів. Прихопивши автомати вбитих та поранених охоронців, терористи зникли в невідомому напрямку.

Автономія чи життя?

Робітнича партія Курдистану готова скласти зброю в обмін на ширші політичні та культурні права для турецьких курдів. Як заявив в інтерв’ю Бі–Бі–Сі Мурат Караїлан, лідер цього курдського збройного угруповання, яке веде війну з офіційною турецькою армією, РПК могла б провести роззброєння під наглядом ООН.

Експрес на той світ

Експрес на той світ

Купи понівеченого металу, кров, сльози і крики поранених — таку картину застали індійські рятувальники, приїхавши на виклик до місця великої залізничної аварії, що сталася вчора о другій годині ночі за місцевим часом у східному штаті Індії Західна Бенгалія. Пасажирський потяг «Уттар банга експрес» майже на повній швидкості врізався в потяг «Вананчал експрес», який стояв на станції Саїнтія, за 200 кілометрів на північ від Калькутти. Сила удару була настільки великою, що один із вагонів злетів у повітря і вдарився у високий пішохідний міст над коліями.

Люлька миру від Євросоюзу

У Белграді відбулася історична зустріч: переговори між президентами Сербії та Хорватії Борисом Тадичем та Іво Йосиповичем. Лідери двох колишніх республік Федеративної Югославії, які після розпаду федерації у першій половині 1990–х років опинилися у стані кривавого воєнного протистояння, тепер вирішили забути минуле і назавжди відкинути риторику війни задля спільного майбутнього в Європейському Союзі. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, після завершення переговорів Борис Тадич заявив, що Сербія робитиме все, аби налагодити добрі відносини зі своїм сусідом та колишнім ворогом.

Пікнік на автобані

Пікнік на автобані

Минулими вихідними в басейні річки Рур у Німеччині відбулося найбільше застілля у світі. Пили–гуляли близько мільйона людей, і всі вони помістилися за одним столом — 60 кілометрів завдовжки. Встановили його на відтинку швидкісної автостради A40 між містами Дуйсбург та Дортмунд, яку з цією метою спеціально перекрили. Стіл–гігант був одним з елементів фестивалю. Свято з неодмінним німецьким пивом, ковбасками, піснями та танцями відбувся в рамках Європейської столиці культури, якою цього року є (нарівні з угорським Печем та турецьким Стамбулом) німецьке місто Ессен.