«Червоний півень» з–під землі

«Червоний півень» з–під землі

Аварія на трубопроводі з побутовим газом вмить перетворила Сан–Бруно — перед­містя Сан–Франциско — на смолоскип. Як повідомив телеканал Ей–Бі–Сі, язики полум’я, яке вирвалося з–під землі після гучного вибуху в четвер увечері (учора вранці за київським часом), здійнялися на 304–метрову висоту. Наступні спалахи були «скромнішими» — до 18 метрів заввишки. За лічені хвилини пожежа охопила сусідні квартали. На гасіння вогню було спрямовано 25 пожежних бригад та авіатехніку. Попри всі зусилля, «червоний півень» лютував іще довго, дощенту знищивши понад півсотні будинків. Ще 120 будівель зазнали значних пошкоджень. Чорний стовп диму було видно за багато миль.

Смертоносна «Волга»

Смертоносна «Волга»

Щонайменше 15 людей загинули внаслідок потужного вибуху, який прогримів учора об 11.30 у північноосетинському Владикавказі. Кількість жертв може зрости — вибуховий пристрій було закладено біля входу на центральний ринок, тож поранення отримало близько сотні людей, з яких десятеро перебували в дуже важкому стані. Серед постраждалих, у тому числі «складних», є діти.

Пекельна доля Корану

Штати посилюють безпеку своїх посольств по всьому світу. А всередині країни вирують пристрасті: керівництво держави, релігійні та громадські організації, преса і громадськість обговорюють ініціативу пастора крихітної євангелістської громади міста Гейнсвілл, що у штаті Флорида. 58–річний Террі Джонс прославився вже й далеко за межами США після того, як заявив про намір організувати публічне спалення Корану. Таким чином духовний пастир закликає свою громаду та всіх американців відзначити чергову річницю терактів 11 вересня.

Художник має бути вільним

Художник має бути вільним

Той факт, що канцлер Німеччини Ангела Меркель засудила наміри американського пастора спалити Коран за неповагу до мусульман, не завадив їй самій вручити нагороду художникові Курту Вестергору. Йдеться про автора скандальних карикатур на пророка Мухаммеда, якого мусульмани вважають своїм особистим ворогом.

Велика депресія–2010

Велика депресія–2010

Із приходом осені Сполучені Штати Америки відзначають День праці, який у них, на відміну від європейського 1 травня, припадає на перший понеділок вересня. Для більшості американців це привід відзначити символічний кінець літа, а для влади — підбити економічні підсумки «відпусткового» сезону і, відповідно до результатів, складати подальші плани. Учора президент США Барак Обама у штаті Огайо презентував план запровадження податкових пільг для малого бізнесу, а напередодні представив ще серію економічних ініціатив, які окреслив іще в січні у своєму першому на посаді зверненні до народу «Про стан країни». Попри те що наміри у глави Білого дому грандіозні, аналітики ставляться до них дещо скептично. Мовляв, надто вже довго Обама «розкачувався» з обіцяними економічними реформами, яких чекали від нього американці, щоб тепер, напередодні виборів до Конгресу, встигнути повернути собі та Демократичній партії втрачений рейтинг.

Бранці чилійського підземелля побачили Київ

Бранці чилійського підземелля побачили Київ

Днями минув місяць відтоді, як після аварії на шахті в Чилі на 700–метровій глибині виявилися замурованими 33 шахтарі. З нагоди цієї невеселої для них дати родичі гірників провели церемонію: зібралися біля місця завалу, увіткнули в землю 32 чилійські та один болівійський прапор (один із «в’язнів підземелля» — працівник із Болівії) з іменами шахтарів і співали оптимістичних пісень. Їх почули й полонені шахтарі, з якими провели сеанс відеозв’язку.

Таки жінка!

Таки жінка!

Після кількох тижнів урядової невизначеності Австра­лія нарешті отримала пре­м’єр–міністра: на цій посаді залишилася Джулія Гіллард. Попри те що оглядачі пророкували більші шанси лідерові Ліберально–національної коаліції Тоні Ебботу, першій жінці–прем’єру в історії країни вдалося відстояти своє крісло. «Золоту акцію» в її актив унесли двоє незалежних депутатів, які вчора вирішили підтримати лейбористів. Іще один досі «нічийний» парламентарій надав перевагу Ебботові, але лібералам це не допомогло.

Боротьба за два роки

Боротьба за два роки

Після нетривалої серпневої передишки Європа знову страйкує. Учора протестували французи, які не збираються миритися з намірами президента Ніколя Саркозі збільшити пенсійний вік із 60 до 62 років. Участь у страйку підтвердили більшість впливових профспілок країни, які планували вивести на вулиці до 2 мільйонів людей. «Можливо, на нас чекає екстраординарний день. Якщо ці очікування справдяться, то, швидше за все, ми опинимося за крок від змін», — заявив в інтерв’ю Бі–Бі–Сі голова однієї з найбільших профспілок Франції General Confederation of Labour (CGT) Бернар Тібо.