На вулиці — за краще життя

На вулиці — за краще життя

Учора на вулиці більшості країн Європейського Союзу вже вкотре за останні півроку вийшли страйкарі. Нинішні протести проти намірів урядів різних країн заради виведення економіки з кризи піти на скорочення соціальних виплат були особливо масштабними.

«Аль–Каїді» поламали плани

Спецслужбам кількох західних країн удалося викрити та попередити змову терористичної організації «Аль–Каїда», яка планувала серію терактів у Великій Британії, Франції та Німеччині. Як повідомляє Бі–Бі–Сі з посиланням на джерела в спецслужбах, у плани терористів входили також убивства і викрадення людей. Усе мало відбуватися за тією схемою, що й в індійському місті Мумбай 2008 року, коли внаслідок організованої серії терактів і захоплення заручників загинуло понад 170 людей.

Осінь. Кепки полетіли

Осінь. Кепки полетіли

Іще в понеділок мер Москви Юрій Лужков, повернувшись на роботу після тижневої відпустки, бадьоро відрапортував: у відставку він не збирається, графік роботи розписаний на тиждень уперед. Принагідно міський голова приймав поздоровлення: під час відпочинку в Австрії він відзначив 74–річчя.

А вже вчора головною новиною не лише столичного інформаційного простору в Росії стало повідомлення з Китаю. Там із державним візитом перебував російський президент Дмитро Медведєв, який вирішив не чекати повернення до Кремля, щоб підписати указ про звільнення столичного градоначальника. Із незвично жорстким формулюванням: «у зв’язку із втратою довіри президента».

Як заявила прес–секретар Медведєва Наталія Тімакова, у Лужкова було тільки два варіанти: піти у відставку добровільно або «втратити довіру». За словами речниці, Медведєв не планує найближчим часом зустрічатися з екс–мером. Обов’язки міського голови, згідно з указом президента, поки що виконуватиме перший віце–мер Володимир Ресін.

Яструби задзьобали голуба

Президент Косова Фатмір Сейдію подав у відставку. Офіційною причиною є те, що минулої п’ятниці Конституційний суд Косова постановив: Сейдію не може поєднувати посади президента і голови своєї партії — Демократичної ліги Косова.

До віку своєї героїні не дотягнула...

До віку своєї героїні не дотягнула...

Позавчора в Лос–Ан­джелесі уві сні у своєму будинку померла 100–річна американська акторка Глорія Стюарт. Нинішньому поколінню кіноглядачів вона була відома передусім роллю у фільмі «Титанік». А в 30–х роках минулого століття Стюарт ще молодою, вродливою блондинкою знялася в багатьох фільмах і користувалася великою по­пулярністю. Популярний фан­тастичний фільм за романом «Людина–невидимка» із Глорією в головній жіночій ролі ще й тепер часто демон­струють західні телеканали.

Сцени з «Фауста» в українськiй iнтерпретацiї

Сцени з «Фауста» в українськiй iнтерпретацiї

В уявi багатьох шанувальникiв класичної музики творча спадщина видатного нiмецького композитора–романтика Роберта Шумана (1810—1856) найчастiше асоцiюється з його фортепiанними творами (цикли мiнiатюр «Карнавал», «Метелики», «Крейслерiана», «12 симфонiчних етюдiв» тощо), вокальними циклами («Любов поета», «Круг пiсень», «Мiрти», «Любов i життя жiнки»), з чотирма симфонiями, трьома сонатами i знаменитим концертом для фортепiано з оркестром, створеним спецiально для його дружини Клари Вiк — талановитої пiанiстки. Проте вiдомо, що Роберт Шуман написав ще твори для солiстiв, хору й оркестру. Серед них — єдина у творчостi композитора опера «Геновева», ораторiя «Рай i Перi», музична казка «Паломництво Рози», «Реквiєм по мiньйонi», «Сцени з Фауста» та чимало iнших, якi у нас ранiше нiколи не виконувалися.

Брат на брата

Брат на брата

Колишній міністр енергетики Ед Мілібенд очолив нині опозиційну Лейбористську партію Великої Британії. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, минулими вихідними на виборах нового лідера лейбористи віддали йому трохи більше 50 відсотків голосів. Єдиним суперником екс–міністра був... його старший брат Девід Мілібенд, який відстав усього на 1,3 відсотка. 40–річного Еда вважають більш лівим від Девіда, що гарантувало йому підтримку профспілок і, в остаточному підсумку, перемогу в боротьбі за партійне лідерство.

Проблемний берег

Палестино–ізраїльські мирні переговори опинилися під загрозою зриву: вчора завершився десятимісячний мораторій на будівництво поселень на Західному березі річки Йордан. Раніше палестинці погрожували вийти з переговорного процесу, якщо мораторій не продовжать. Попри численні заклики квартету з близькосхідного врегулювання (США, Росії, Євросоюзу та ООН), ізраїльський уряд поки що на це не пішов. Але за кілька хвилин до завершення мораторію прем’єр–міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху закликав палестинського лідера Махмуда Аббаса не припиняти мирний діалог.