Секс і міста

Секс і міста

Цими днями одразу два міста на різних континентах стали центрами паломництва для «сексуально стурбованих» людей. Учора в австралійському Сіднеї відкрилася знаменита виставка «Секспо», на якій представлять свою продукцію понад сто компаній — не лише виробників товарів для секс–шопів, а й солідних комунікаційних фірм та будинків мод. «Господинями» виставки цього року стали порномодель Брукі Еверс, переможниця минулорічного конкурсу стриптизерок Джевелл та голлівудська секс–бомба Мішель Макгі, яка розлучила кінозірку Сандру Буллок із її чоловіком Джессі Джеймсом.

Алло, це Акрополь? — Ні, це міністерство культури!

Алло, це Акрополь? — Ні, це міністерство культури!

Майже два дні туристи, які приїхали до Греції, щоб побачити найвідомішу історичну пам’ятку Афін — античний Акрополь, — не могли туди потрапити. Музейний комплекс заблокували... працівники міністерства культури та туризму Греції. Зачинившись усередині музейного комплексу, близько 300 страйкарів вимагали від уряду переукласти з ними контракти й виплатити заборгованість із заробітної плати. Раніше уряд, з огляду на скрутну фінансову ситуацію, в якій опинилася країна, розпорядився не надавати роботу новим працівникам у громадському секторі, включно із закладами культури, та не подовжувати трудові договори тим, хто вже працює. Контракти тих «мінкультівців», які окупували Акрополь, спливають наприкінці жовтня. А заборгованість із зарплати окремим працівникам культурної галузі сягає двох років.

Порятунок «другого серця»

Британські вчені впритул наблизилися до того, щоб діагностувати рак простати ще на ранніх стадіях за звичайним аналізом сечі. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, група науковців із Центру досліджень раку при Кембріджському дослідницькому інституті відкрила протеїн під назвою MSMB, який наявний у сечі лише в тому випадку, якщо в організмі чоловіка відбуваються генетичні зміни, що призводять до раку простати.

«Надія», яка не померла

Унікальна операція «Надія» завершилася успішно: всіх 33 шахтарів, які провели під землею від 69 до 70 діб, витягли на поверхню. Останнім якщо не рахувати рятувальника, якого спустили в шахту для координування операції, підняли Луїса Урсуа — бригадира злощасної зміни, під час якої 5 серпня сталася аварія, що відрізала гірників від зовнішнього світу. Щасливий «капітан», який залишався на своєму «судні» до кінця, вважає, що «чилійське чудо» стало можливим завдяки витримці та мужності його колег упродовж перших 17 днів перебування під землею, коли зовнішній світ не знав, чи живі вони взагалі.

Змiна тривалiстю 69 днiв

Змiна тривалiстю 69 днiв

Після 69 днів підземного ув’язнення чилійські шахтарі нарешті почали виходити на волю. Вчора опівночі за місцевим (о шостій ранку за київським) часом рятувальні загони підняли на поверхню першого з 33 гірників, які з 5 серпня перебували під завалом на 625–метровій глибині після аварії на шахті «Сан Хосе» в чилійській пустелі Атакама. За безпрецедентною рятувальною операцією, затамувавши подих, стежив увесь світ. Прямий репортаж із місця подій вели багато інтернет–сайтів і телеканалів, а біля шахти, окрім рідних та друзів, урятованих вітали президенти Чилі та Болівії — Себастьян Піньєра й Ево Моралес (нагадаємо, один із полонених шахтарів — громадянин Болівії).

Яке щастя бути євреєм!

Лауреатом найпрестижнішої в англомовному світі літературної нагороди — Букерівської премії — цього року став британський письменник Говард Джейкобсон. 58–річний Джейкобсон уже двічі був кандидатом на здобуття «Букера», яким нагороджують письменників із країн Британської співдружності націй, але тільки тепер журі виявилося прихильним до його таланту. Роман «Питання Фінклера» (The Finkler Question), який характеризують як «філософську комедію», переміг у змаганні з творами багатьох іменитих претендентів, зокрема двічі букерівського лауреата Пітера Кері.

Той день, коли хапають

«Уже й Лужкова немає, а нічого не змінилося». — «Як це не змінилося! Раніше нас хапали одразу, а тепер — через дві хвилини». Такі іронічні діалоги можна було почути ввечері вівторка на Тверській площі Москви, де опозиційно налаштовані до влади сили вже вкотре намагалися провести «День гніву» — перший після звільнення з посади міського голови Юрія Лужкова. Попри кадрові зміни, московська влада традиційно не дала дозволу на проведення акції, а міліція традиційно її розігнала, запроторивши активістів у «кутузку».

Народ проти Саркозі: хто кого?

Народ проти Саркозі: хто кого?

Франція знову страйкує: учора в країні був День дій проти пенсійної реформи, ініційованої президентом Ніколя Саркозі. Це вже третя акція протесту за останній місяць. Учора в країні курсували лише 20 відсотків швидкісних потягів TGV, а обсяги авіаперевезень в аеропортах було скорочено вдвічі. До страйку, який пройшов під гаслами «На пенсію в 60 років» та «Робочі місця для молоді», приєдналися працівники енергетичного сектору, охорони здоров’я, пошти, на вулиці вийшли вчителі та учні початкових і середніх шкіл, ліцеїсти, студенти.