Мер без кепки

Мер без кепки

Майже одностайно — 32 голоси з 34 присутніх на засіданні — міська дума Москви вчора призначила місту нового мера. Голосування було таємним, але несподіванок не сталося, адже загалом депутатів у міськдумі 35, і лише троє з них — не члени правлячої «Єдиної Росії». А саме ця партія пропонувала президентові Дмитру Медведєву чотирьох претендентів на крісло звільненого 28 вересня Юрія Лужкова, з яких президент вибрав і вніс на розгляд московських «думців» кандидатуру тодішнього віце–прем’єр–міністра Сергія Собяніна — соратника і протеже Володимира Путіна. Відучора 52–річний уродженець Ханти–Мансійського регіону Собянін — господар Білокам’яної, а його портфель в уряді перейшов колишньому віце–спікерові Держдуми РФ В’ячеславу Володіну. проблемы банковской системы Украины

Із «братом» — на слона

Після відвідин Росії, Білорусі та України президент Венесуели Уго Чавес продовжив об’їзд прихованих чи відвертих ворогів Заходу візитом до Ірану. Під час переговорів у Тегерані іранський президент Махмуд Ахмадінеджад заявив, що разом вони переможуть спільних ворогів, а венесуельський лідер, зі свого боку, засудив міжнародні санкції та «військові погрози» на адресу Ірану, якого Захід підозрює в розробці ядерної зброї. Підбадьорений підтримкою Ахмадінеджад назвав Іран та Венесуелу частиною «революційного фронту, який розтягнувся від Латинської Америки до Східної Азії».

Франція на страйку

Франція на страйку

Учора вулиці Парижа та інших великих міст Франції нагадували поле битви: бите скло, подерті плакати, гори пластикових пляшок та пом’ятих бляшанок... Країна вийшла на найбільший за останні місяці страйк — в акціях протесту проти пенсійної реформи, яка підвищує вік виходу на заслужений відпочинок із 60 до 62 років, узяло участь близько 3,5 мільйона французів. Владі довелося застосувати силу, щоб розблокувати захоплені страйкарями нафтопереробні заводи — напередодні через брак пального не працювали вже чотири тисячі автозаправок по всій країні. Як повідомив міністр внутрішніх справ Франції, учора вдалося звільнити три з дванадцяти захоплених НПЗ.

Качинський звинувачує Туска у вбивстві

Трагічні події, які розігралися позавчора в Лодзі, вразили всіх поляків, незалежно від політичних симпатій. До місцевого офісу опозиційної партії «Право і справедливість», розташованого на першому поверсі торговельного пасажу «Шіллер» у центрі міста, увійшов немолодий чоловік, із вогнепальною зброєю. Це приміщення належить депутатові Європарламенту Янушу Войцеховському та депутатові Сейму Польщі Ярославу Ягеллу, але їх в офісі на той час не було. На робочих місцях перебувало п’ятеро співробітників, на яких і накинувся несподіваний візитер. Спочатку він розстріляв помічника євродепутата Марка Росіка, а коли закінчилися набої, кинувся з ножем на асистента Ягелла Павла Ковальського, завдавши йому кілька поранень, зокрема тяжких — у шию та плече.

Несправжній полковник

Несправжній полковник

Іще недавно 47–річний полковник Расселл Уїльямс був командувачем найбільшої бази Канадських військово–повітряних сил у Трентоні, зразковим вояком із грандіозними перспективами, претендентом на найвищі посади в армії та навіть державі. Тепер учорашній герой є фігурантом однієї з найгучніших кримінальних справ в історії сучасної Канади. На судовому процесі, що проходить у місті Бельвіль (провінція Онтаріо), підсудний Уїльямс уже зізнався в убивстві на сексуальному ґрунті двох жінок, нападі ще на двох та 82 незаконних проникненнях у приватні будинки й квартири з метою пограбування і зґвалтування господинь.

Як Путіна з жінкою рахували

Як Путіна з жінкою рахували

Упродовж двох останніх років у Росії час від часу з’являються чутки про те, що Володимир Путін розлучився з дружиною і чи то живе в цивільному шлюбі, чи то ось–ось одружиться, чи просто «регулярно зустрічається» з гімнасткою та депутатом Держдуми Аліною Кабаєвою. Цього літа, скажімо, навколокремлівські джерела «зі стовідсотковою певністю» стверджували, що Путін майже безвилазно сидить із Кабаєвою в Сочі, тоді як його дружина Людмила «зникла в невідомому напрямку».

І щоразу, щойно градус народної цікавості починає зашкалювати за межі допустимого з точки зору Кремля, Путін з’являється на люди зі своєю офіційною «половинкою». Але не частіше.

Неоголошена війна

Неоголошена війна

Противники режиму прокремлівського президента Чечні Рамзана Кадирова вчора атакували будинок парламенту республіки в Грозному. За інформацією РІА «Новості», близько 9–ї ранку автомобіль із групою бойовиків (за різними даними, від трьох до п’яти осіб) в’їхав на подвір’я парламенту слідом за машинами депутатів. Один із нападників, вийшовши з авто, привів у дію вибуховий пристрій. Решта увірвалися в приміщення й відкрили стрілянину. Вбивши трьох охоронців на вході, бойовики піднялися до четвертого поверху, поранивши ще 17 осіб, включно з керівником апарату парламенту Іскамом Байхаковим. Щоправда, дані про загиблих і поранених різняться: Рамзан Кадиров доповів у Москву про загибель двох міліціонерів та завгоспа парламенту, а агенція «Інтерфакс» із посиланням на свої джерела в Грозному повідомила, що загинули четверо охоронців парламенту та двоє співробітників республіканського МВС.

Зметикували на трьох

Зметикували на трьох

Невеличке курортне містечко Довілль на французькому узбережжі Ла–Маншу на два дні стало одним із центрів світової політики: там проходив саміт лідерів Німеччини, Франції та Росії — канцлера Ангели Меркель і президентів Ніколя Саркозі та Дмитра Медведєва. Іще до початку перемовин, які відновилися після п’ятирічної перер­ви, троє лідерів назвали їх «мозковим штурмом» щодо взаємного зближення між Росією і Заходом. Повечерявши в дружній обстановці в понеділок, учора «велика трійця» взялася до серйозної частини переговорів, у програмі яких були також питання зближення Росії з НАТО, ядерної програми Ірану, обговорення пропозицій щодо створення Угоди про європейську безпеку, розміщення систем ПРО в Європі тощо. Зокрема, Медведєв заявив, що Росія візьме участь у саміті Росія—НАТО в рамках саміту Північноатлантичного Альянсу 19—20 листопада в Лісабоні.

Дорога Одрі

430 тисяч євро сягнула ціна блоку з десяти марок із зображенням голлівудської кінозірки Одрі Хепберн — за таку суму лот пішов iз молотка на благодійному аукціоні в Берліні. На малюнку акторка в образі героїні легендарного фільму «Сніданок у Тіффані» тримає у вустах довгий мундштук із сигаретою. Пошта Німеччини видала цю марку 2001 року накладом 14 мільйонів екземплярів. Але син уже померлої на той час Хепберн Шон Феррер заявив, що образ його матері на марці спотворений (на оригінальному фото вона прикушує кінчик сонячних окулярів, а не мундштук), і через суд добився, щоб усі марки було знищено.