Хто тут «обраний»?

Рада католицьких єпископів середземноморського регіону, яка проводила двотижневу конференцію у Ватикані, ухвалила резолюцію, якою засуджує «окупаційну політику Ізраїлю». Як повідомляє ізраїльський інформаційний портал Ynet, у тексті резолюції міститься, зокрема, заклик до Ради Безпеки ООН застосувати політичні та економічні санкції проти Ізраїлю в разі його відмови «звільнити окуповані території».

Та сиди, синку, — сам бачу, що ти не москаль

Та сиди, синку, — сам бачу, що ти не москаль

Цими днями мало не всі європейські ЗМІ звернули свої погляди в бік Словенії. Як про велику сенсацію преса повідомляє про те, що на місцевих виборах минулої неділі мешканці найбільшого міста на Адріатичному узбереж­жі цієї країни — Пірана — обрали мером 54–річного лікаря Пітера Боссмана. «Топ–новиною» в даному випадку є те, що новий міський голова Пірана — вихідець із Гани, який став першим чорношкірим мером у Східній Європі та всіх слов’янських країнах.

Уже не секретні матеріали

Уже не секретні матеріали

В інтернеті з’явилася чергова порція таємних документів Пентагону та американського уряду, які стосуються інтервенції та окупації Іраку. Скандальні матеріали викладено на сайті Wikileaks, який у липні спричинив сенсацію, розмістивши у всесвітній мережі 80 тисяч секретних матеріалів про війну в Афганістані. «Іракський» пакет іще більший — 400 тисяч документів.

Європа стає ближчою

У першому півріччі наступного року головування в Європейському Союзі перейде до Угорщини, а в другому — до Польщі. Оскільки ці країни є вихідцями з колишнього соціалістичного табору і краще за держави Західної Європи розуміються на проблемах східноєвропейських країн — не членів ЄС, наступний рік проголошено роком «Східного партнерства». Як повідомив на прес–конференції по завершенні спільного засідання міністрів оборони та закордонних справ Великої Британії і Польщі в Лондоні очільник польського МЗС Радослав Сікорський, наступного року Угорщина організує саміт «Східного партнерства» на рівні глав держав та урядів, а Польща — на рівні міністрів.

Холера з тим землетрусом!

Холера з тим землетрусом!

У північній та центральній частинах Гаїті спалахнула епідемія холери. За кілька останніх днів хвороба забрала життя близько 140 осіб, інфікованих станом на вчора налічувалося вже більше 1500 осіб. Як повідомив агенції «Франс пресс» голова медичної асоціації Гаїті Клод Сурена, те, що йдеться саме про холеру, підтверджено лабораторними дослідженнями. Водночас у представництвах Організації Об’єднаних Націй та Всесвітньої організації охорони здоров’я на Гаїті від категоричних висновків наразі утримуються, зазначаючи, що напевне стверджувати, чи став причиною хвороби саме холерний вібріон, поки що рано.

Вони заздрять французам

У Франції ситуація без змін — по всій країні тривають акції протесту проти пенсійної реформи уряду Саркозі. Передбачаючи, що не сьогодні — завтра пропозицію президента підвищити пенсійний вік із 60 до 62 років підтримає Сенат, профспілки попередили: так просто вони не здадуться. І запланували нові загальнонаціональні страйки на 28 жовтня та 6 листопада.

Болівійські чоботи в Тихому океані

Після майже 130 років після втрати власного узбережжя Болівія нарешті знову отримала доступ до Тихого океану. Сталося це не з доброї волі Чилі, яка колись відібрала у своєї сусідки статус морської держави, й навіть не завдяки будівництву 150–кілометрового підземного тунелю з виходом до моря, як раніше пропонували болівійському уряду троє чилійських архітекторів–відчайдухів. Шматком свого узбережжя з «ображеною» державою поділився інший сусід — Перу.