Б’ють журналістів і плюють в обличчя

Стан російського журналіста Олега Кашина, якого минулої суботи жорстоко побили невідомі, «набув позитивної динаміки». Про це обережно повідомляють медики московської міської лікарні №36, де Кашин лежить у реанімації. Головний лікар Віталій Французов висловив сподівання на те, що вже найближчими днями пацієнт зможе говорити — щойно його відключать від апарата штучної вентиляції легень.

Великий вибух у Великому колайдері

Ученим Європейської організації ядерних досліджень (ЦЕРН) уперше вдалося зіштовхнути у Великому адронному колайдері пучки іонів свинцю. Досі спеціалісти ЦЕРНу працювали з більш легкими частинками — протонами. За словами речниці організації Барбари Вармбайн, зіштовхування зустрічних пучків іонів, які рухаються зі швидкістю, що майже дорівнює швидкості світла, наблизило вчених до відтворення моделі Великого вибуху, внаслідок якого майже 14 мільярдів років тому народився Всесвіт. Науковці наголошують, що перша вдала спроба зіштовхування іонів — це гігантський успіх Великого андронного колайдера — найбільшого у світі прискорювача частинок.

Козирна «Карта»

Козирна «Карта»

Після двох невдалих для себе номінацій на Гонкурівську премію Мішель Уельбек таки отримав цю найпрестижнішу у франкомовному світі літературну нагороду. Прискіпливе журі, оголошуючи прізвище цьогорічного лауреата, заявило, що «досі Уельбек не отримував «Гонкура», бо його попередні твори були гіршими».

«Антикризові» «крила» Саркозі

«Антикризові» «крила» Саркозі

Завтра у Сеулі відкривається саміт «Великої двадцятки», на якому лідери найпотужніших держав обговорюватимуть ситуацію у світовій економіці і, зокрема, так звані валютні війни. Проблем багато. Рішення адміністрації президента Обами додатково влити в банківську систему США 600 мільярдів доларів викликало паніку на фінансових ринках світу, а Євросоюз тим часом вирішує питання, життєво важливе для єврозони, підірваної крахом грецької економіки: чи «відпускати» євро у вільне падіння.

Партія влади починає і виграє

До першого туру місцевих виборів у Греції було прикуто особливу увагу як у самій країні, так і за її межами — передусім у Європі, на економіку якої суттєво вплинула грецька криза. Це голосування мало стати лакмусовим папірцем ставлення населення до радикальних реформ, які змушена проводити грецька влада з огляду на складну економічно–фінансову ситуацію. Попри всі закиди на адресу уряду, протести та маніфестації, екзит–поли і попередні результати виборів свідчать, що греки підтримали правлячу Соціалістичну партію (ПАСОК). Перемога соціалістів означає вотум довіри уряду на чолі з прем’єр–міністром Георгісом Папандреу. Вчора він оголосив, що підтримка народу розв’язала уряду руки для подальшого проведення запланованих реформ, а потреба в проведенні дострокових парламентських виборів відтак відпадає.

Ісусе, Ти — великий

Ісусе, Ти — великий

Відтепер найвища у світі статуя Ісуса Христа стоїть не у бразильському Ріо–де–Жанейро, а в місті Швебо­дзин, що на заході Польщі. Як повідомляє польська «Газета виборча», останні елементи пам’ятника було змонтовано минулої суботи. Увінчану двометровою позолоченою короною голову та плечі статуї піднімали за допомогою 700–тонного крану. Вага всієї конструкції становить понад 440 тонн, а висота статуї сягає майже 51 метра. Щоправда, це разом із 16–метровим пагорбом, насипаним спеціально для встановлення монумента. Але знаменитий Христос у Ріо все одно менший — на восьмиметровому постаменті стоїть 30–метровий пам’ятник.

Підприємництво в Україні: ідемо на дно

Аналітичний підрозділ Світового банку Doing business («Ведення бізнесу») оприлюднив свій черговий рейтинг–прогноз щодо сприятливості умов, створених для підприємців у різних державах світу. Серед 183 країн Україна посіла ганебно низьке 145–те місце. Це при тому, що фахівці Світового банку складали прогноз на наступний рік, оцінюючи умови ведення бізнесу за період з червня 2009–го по травень 2010–го, тобто ще без урахування проекту Податкового кодексу та інших «сюрпризів», які приготувала малому та середньому бізнесу «регіональна» влада. Нашими сусідами по рейтингу «Ведення бізнесу» виявилися Бутан, Сьєрра–Леоне, Сирія (142—144–те місця), Гамбія та Камбоджа (146—147).

Лев уже не в змозі гарчати

Легендарна голлівудська студія «Метро–Голдвін–Меєр» проголосила себе банкрутом з огляду на гігантські борги та різке зменшення обсягів продажу її продукції. Третього листопада студія зробила відповідне подання до суду, а також оприлюднила попередній план реструктуризації компанії. Четвертого листопада суд надав MGM тимчасове право розпоряджатися своїми фінансовими коштами у процесі банкрутства та реорганізації. Процедура триватиме місяць: на друге грудня заплановане наступне судове засідання, на якому приймуть остаточне рішення стосовно реструктуризації MGM, повідомляє бізнесова інформагенція «Блумберг».