Колізей на замку

Туристам, які вчора збиралися відвідати римський Колізей, галерею Уффіці у Флоренції або інший відомий музей на території Італії, довелося «поцілувати замок»: більшість культурних закладів країни страйкувала. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, не працювали сотні музеїв, мистецьких галерей та археологічних пам’яток. Працівники галузі культури не просто невдоволені, а відверто розлючені планами уряду Сильвіо Берлусконі скоротити фінансування культури на 280 млн. євро впродовж трьох наступних років у рамках програми економії бюджетних коштів.

Посварилися й домовилися

Зустріч лідерів 20 найбільш промислово розвинених країн світу, яка завершилася вчора в столиці Південної Кореї Сеулі, попри очікування, таки принесла конкретні домовленості. Хоч учасники «великої двадцятки» й не здійснили революційних проривів, їм удалося досягти компромісу з найбільш суперечливих економічних питань, включно з валютним регулюванням та заходами для вирівняння дисбалансу у світовій торгівлі. Особливо складно відбувалися переговори між двома головними гравцями на світовій економічній сцені: США та Китаєм. «Якщо ви самі хворі, то не потрібно просити інших приймати ліки», — так відреагував представник міністерства торгівлі Китаю на американські закиди, що КНР штучно утримує низький курс юаня, аби отримувати вигоди в міжнародній торгівлі, передусім зі Сполученими Штатами.

Студентська революція по–англійськи

Студентська революція по–англійськи

Студентство Великої Британії протестує проти планів уряду скоротити з 2012 року на 40 відсотків видатки на освіту та підвищити плату за навчання в британських вишах із нинішніх 3290 фунтів стерлінгів до шести, а в деяких випадках — і до дев’яти тисяч фунтів стерлінгів за рік. Уряд також заявляє про наміри ліквідувати гранти для викладачів, тож не дивно, що до багатотисячної демонстрації протесту, яка відбувалася позавчора в Лондоні, приєдналися і професори.

Польські президенти радяться про Україну

Чинний президент Польщі Броніслав Коморовський регулярно консультується з питань східної політики з одним зі своїх попередників Александром Кваснєвським, дізналося з обізнаних джерел польське телебачення. Як повідомляє сайт tvp.info, колишній та нинішній глави держави неофіційно зустрічаються в президентській резиденції Бельведер у Варшаві. А позавчора ввечері Коморовський прийняв там Кваснєвського разом з українським бізнесменом Віктором Пінчуком, який не лише є відомим підприємцем та зятем екс–Президента України Леоніда Кучми, а й відомий лобіюванням інтересів України на міжнародних форумах (зокрема в Давосі) та в європейських інституціях. За інформацією польського ТБ, на зустрічі були присутні інші високі особи польського політикуму, зокрема євродепутат, відомий адвокат інтересів України на європейській арені Марек Сівєц та кілька інших членів правління фонду Ялтинська європейська стратегія (YES), яку також заснував та фінансує Віктор Пінчук.

Зметикували на трьох

Лише через вісім місяців після проведення в Іраку парламентських виборів, на яких жодна з політичних сил країни не отримала суттєвої переваги, лідери двох провідних партій нарешті домовилися про створення правлячої коаліції. Як повідомляє «Рейтер», новий кабінет міністрів очолить чинний прем’єр Нурі аль–Малікі. Про перелом у переговорах, які закінчилися в ніч із середи на четвер, повідомили депутати іракського парламенту. Учора ж у Багдаді відбулося перше засідання оновленого складу уряду. З його формуванням має завершитися період застою в іракській політиці, який провокував антиурядових повстанців до атак та обстрілів потенційних інвесторів.

Організми різні. А ліки — одні?

У Південній Кореї на кілька днів запроваджено найвищий рівень терористичної загрози. До таких заходів корейська влада вдалася вперше з 2001 року, коли світ був наляканий терактами 11 вересня у Нью–Йорку. Цього разу перестрахуватися вирішили у зв’язку з дводенним самітом «Великої двадцятки» (G–20), що стартує сьогодні в Сеулі. Головне зав­дання, яке постане на цьому саміті перед керівниками найбільш економічно розвинених країн світу — знайти єдиний і прийнятний для всіх шлях до створення більш сильної та безпечної глобальної фінансової системи. Для цього треба провести корінну реорганізацію банківських систем. Усі країни «двадцятки» визнають необхідність таких реформ для зміцнення світової фінансової системи, але шляхи досягнення мети пропонують різні, часто — радикально протилежні. Тому, як зазначають експерти, навряд чи варто сподіватися на те, що в Сеулі буде знайдено панацею від глобальної фінансової кризи.

Подорож у країну дитинства

Перед тим, як приїхати на саміт «Великої двадцятки» до Сеула, президент США Барак Обама відвідав iз візитом Індонезію. Ця країна займає особливе місце в його серці, адже хлопчиком Обама чотири роки мешкав у її столиці Джакарті. Щоправда, за словами американського лідера, тепер він знайомих вулиць не впізнав — надто багато змін відбулося за майже 40 років, які минули відтоді. Більшість індонезійців з ентузіазмом вітали славетного «земляка» з Америки, хоча не обійшлося й без демонстрацій протесту з боку радикальних ісламістів.

«Кока–кола» — насолоджуйся за $35 млн.

«Кока–кола» — насолоджуйся за $35 млн.

Навіть звичайна пляшка «Кока–коли» може коштувати мільйони доларів — за умови, що вона намальована на картині знаменитого американського авангардиста, батька поп–арту Енді Уорхола. Як повідомляє «Рейтер», позавчора на аукціоні «Сотбіс» у Нью–Йорку чорно–біле зображення найпопулярнішого у США напою автор­ства Уорхола пішло з молотка за 35,36 мільйона доларів. Ця сума вразила навіть організаторів аукціону, які розраховували отримати за лот максимум 25 мільйонів.