Від «живої реклами» до смертельної вибухівки

Шведська поліція встановила, що за двома вибухами, які минулої суботи прогриміли в центрі Стокгольма, стоять ісламські радикали. Як повідомляє «Євроньюз», спочатку на людній шопінг–вулиці Дроттнінггатан, де люди купували подарунки до Різдва, о 16.50 за місцевим часом вибухнула бомба, підкладена під автомобіль марки «Ауді». А через кілька хвилин неподалік висадив себе в повітря обв’язаний вибухівкою чоловік. Імовірно, камікадзе хвилювався, тому задіяв вибуховий пристрій ще до того, як дістався до людного місця. У результаті поранення отримали тільки двоє перехожих. Якби терорист підірвався у натовпі, великої кількості жертв було б не уникнути — для ефективності саморобну бомбу було начинено ще й цвяхами. Як зазначив у своєму «Твіттері» міністр закордонних справ Швеції Карл Більд, «замах не вдався, а міг стати справжньою катастрофою», зважаючи на велику кількість людей у цій частині міста в передсвятковий час.

Голосуй, в кого праці немає!

У Косовi минулої неділі відбулися перші з часу самопроголошення 2008 року цією сербською провінцією державної незалежності парламентські вибори. Вони були достроковими, оскільки правляча двопартійна коаліція розпалася через внутрішні чвари. Станом на вчора офіційних результатів голосування ще не оголосили, але чинний глава уряду Косова та лідер Демократичної партії Хашим Тачі вже оголосив про перемогу на виборах його політичної сили.

Погроми під Кремлем

Погроми під Кремлем

Правоохоронні органи порушили більше десятка кримінальних справ за фактами побиття вихідців із Кавказу та Середньої Азії в центрі Москви минулої суботи. Про це повідомив заступник прокурора російської столиці Олексій Захаров. Водночас, інформує «Інтерфакс», наступного дня після ксенофобських заворушень на свободу відпустили всіх 66 затриманих — лише склали протоколи про адмінпорушення. Як шукатимуть організаторів і найактивніших учасників «російського бунту, безглуздого і безпощадного»? Та якось за матеріалами оперативної відео зйомки, кажуть у московській міліції.

А вчитися — все одно дорого...

А вчитися — все одно дорого...

Палата громад британського парламенту позавчора після п’яти годин напружених дебатів таки ухвалила 323 голосами «за» при 302 «проти» законопроект про підвищення оплати за вищу освіту. У деяких випадках диплом подорожчає аж утричі: замість нинішніх 3,3 тисячі студентам вишів доведеться платити до 9 тисяч фунтів стерлінгів за рік.

Знову хочеться у Париж

Франція і цього року залишилася світовим лідером за кількістю туристів. Про те, що найбільше іноземних гостей приваблюють до себе саме Нотр–Дам де Парі, зам­ки Луари, курорти Лазурового узбережжя та інші принади країни найкращих вин і найсмердючіших сирів, повідомив на прес–конференції в Мадриді голова Світової організації туризму Талеб Ріфай. Офіційні дані цього підрозділу ООН про кількість туристів у різних куточках світу за 2010 рік з’являться лише в січні 2011–го, але вже тепер відомо, що Франція, які і в попередні роки, збереже за собою світове лідерство за привабливістю для закордонних туристів. На другому місці розташувалися Сполучені Штати, а боротьбу за «бронзу» ведуть Іспанія та Китай, які на цей час прийняли майже однакову кількість туристів.

Порожнє місце як докір

Порожнє місце як докір

Уперше з 1936 року крісло лауреата Нобелівської премії миру на церемонії її вручення зяяло порожнечею. Китайський дисидент Лю Сяобо, який став переможцем у цій номінації «за довгу і ненасильницьку боротьбу за фундаментальні права людини в Китаї», приїхати по приз не зміг зі зрозумілих причин. За свою правозахисну діяльність (тобто, власне, за те, що принесло йому найпрестижнішу у світі нагороду) він відбуває 11–річний термін ув’язнення в одній із тюрем КНР. Зазвичай у тих випадках, коли лауреат не може прийняти нагороду особисто, його заміняють рідні або друзі, проте і цей варіант у даному випадку виявився нездійсненним: дружина Лю сидить під домашнім арештом, а жодній іншій людині з його оточення китайська влада дозволу на виїзд за кордон не дала.

Захистити «Робін Гуда»

Доки засновник та власник викривального сайту «Вікілікс» Джуліан Ассанж перебуває в повній ізоляції у британській в’язниці «Уондсуорт», у світі наростає рух на підтримку цього новітнього Робін Гуда доби інтернету. Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллай висловила занепокоєння з приводу повідомлень про тиск на приватні фірми з вимогами припинити фінансову допомогу або надання послуг порталу «Вікілікс». За словами пані комісара, оскільки ці заходи мають за мету унеможливити діяльність «Вікілікс», вони є порушенням права на свободу висловлювання. Нагадаємо, платіжні системи Mastercard та Visa заблокували переведення коштів опальному сайту, коли оприлюднення таємних документів американської дипломатії розгнівило офіційний Вашингтон.

Розпечені ґрати

Розпечені ґрати

Щонайменше 83 особи загинули та 19 отримали опіки і поранення внаслідок потужної пожежі, яка спалахнула позавчора увечері у в’язниці «Сан–Мігель» неподалік столиці Чилі — Сантьяго. «Це найсерйозніша пожежа в історії чилійських в’язниць», — заявив міністр охорони здоров’я Чилі Хайме Маньялич. За його словами, серед поранених є один охоронець та троє жандармів.

На шопінг до Вільнюса

Попри те, що з Києва до Осло завдяки лоукостовій компанії «Віззейр» можна долетіти за якихось 300 гривень, для вашого гаманця подорож до столиці Норвегії може стати неабияким стресом. Адже ось уже четвертий рік поспіль саме Осло лідирує в рейтингу найдорожчих міст світу, який укладає створений 1999 року міжнародний веб–сайт Pricerunner. За підрахунками фахівців, ціни в головному місті Норвегії на третину вищі від середніх по світу. А найдешевшим містом світу за 2010 рік визнано індійський Мумбаї (Бомбей), де ціни приблизно на стільки ж нижчі за середні світові.