А переможці — хто?

А переможці — хто?

Слабкі голоси експертів, які попереджали США та Європейський Союз, що, визнаючи незалежність Косова, вони тим самим легалізують небезпечне мафіозне кубло в центрі Європи, потонули в натхненному хорі прихильників нової держави. А днями у пресі з’явилися дані з поки що не оприлюдненого офіційно спеціального звіту Ради Європи. У якому колишнього бойовика та польового командира Армії визволення Косова (АВК), а тепер главу уряду поспіхом визнаної США та 22 з 27 країн ЄС держави Хашима Тачі звинувачують у зв’язках із мафією та причетності до торгівлі наркотиками й людськими органами.

«Король» і його почет

«Король» і його почет

У Лос–Анджелесі урочисто оголосили претендентів на здобуття «Золотого глобуса» — другої за значимістю кінематографічної нагороди США після «Оскара». Переможців визначають акредитовані в Голлівуді зарубіжні кіножурналісти та критики. Церемонію вручення «Золотих глобусів» вважають генеральною репетицією перед «оскарівською»: більшість номінованих фільмів зазвичай претендують і на нагороди Американської кіноакадемії. 68–ма церемонія вшанування лауреатів «Золотого глобуса» відбудеться в лос–анджелеському готелі «Беверлі Хілтон» 16 січня, а «Оскари» вручатимуть 25–го.

Вільний, але за ґратами

Засновник скандального сайту «Вікілікс» Джуліан Ассанж залишається за ґратами, незважаючи на те, що позавчора британський суд постановив звільнити його під заставу в розмірі 200 тисяч фунтів стерлінгів готівкою плюс 40 тисяч на випадок порушення правил умовного звільнення. Як повідомляє агенція «Рейтер», Швеція, прокуратура якої підозрює Ассанжа у скоєнні злочину на сексуальному ґрунті, заявила про намір опротестувати судове рішення. Тому на час розгляду апеляції термін арешту австралійця продовжено на 48 годин.

Країна, яку будує Міша

Країна, яку будує Міша

Зведений 2007 року міжнародний аеропорт Тбілісі нещодавно отримав у Дубаї нагороду в номінації «Найкращий аеропорт у Східній Європі, країнах Балтії та Росії». Але комфорт вимірюється не престижними відзнаками — так само, як реформи слід оцінювати не за рейтингами, а за тим, чи виливаються вони в добробут населення і реальну користь для країни. Реформи команди Михаїла Саакашвілі вражають весь світ, але проблеми, які ще залишаються, — передусім високий рівень безробіття і бідність — заважають багатьом грузинам сповна відчути насолоду від «грузинського дива».

Ми — гості з України — їм, звісно, співчуваємо. Але, порівнюючи ситуацію з очікуваннями після нашої Помаранчевої революції й тим, чим вони зрештою обернулися, бути щирими в цьому співчутті не виходить. Нові повітряні ворота Тбілісі та багато інших ознак модернізації Грузії — заслуга не майбутнього футбольного чемпіонату чи іншої стресової ситуації, без якої український чиновник зазвичай і пальцем не ворухне. У команди, яка нині при владі в Грузії, мислення не має нічого спільного з пострадянським. Саакашвілі, ставши президентом у 36 років, згуртував навколо себе таких самих молодих, завзятих, переважно з дипломами закордонних університетів і західними підходами до роботи й реформ. Їм не потрібні зовнішні стимули, щоб усвідомити: сучасний аеропорт — це обличчя країни, розвиток економіки — це зростання добробуту громадян, викорінення корупції — неодмінна умова успішної розбудови держави.

Три голоси дона Сильвіо

Три голоси дона Сильвіо

Доля уряду Сильвіо Берлусконі вчора висіла на волосині: парламент мав вирішити, чи відправляти його у відставку. Нервовий день завершився для одіозного лідера перемогою — за результатами голосування Берлусконі залишається на посаді прем’єра. Але перемога не така переконлива, як хотілося б, адже політична криза в Італії триває. Опозиція, зазнавши прикрої поразки — для реалізації своїх намірів їй не вистачило якихось трьох голосів, — пообіцяла не здаватися і зробити все, аби змінити владу.

Розвінчаний янгол

Розвінчаний янгол

Хорватія перебуває в очікуванні найгучнішого судового процесу у своїй новітній історії. Минулої п’ятниці на підставі виданого правоохоронними органами Хорватії міжнародного ордеру австрійська поліція заарештувала колишнього прем’єр–міністра цієї країни Іво Санадера. Напередодні хорватський парламент позбавив його депутатського імунітету за підозрою у причетності до корупційних діянь, але за кілька годин до голосування екс–глава уряду встиг залишити Хорватію. Після арешту Санадер постав перед судом міста Зальцбург, який постановив затримати його на 14 діб. За цей час Хорватія має представити Австрії документи на екстрадицію.

Більше «Вікіліксів» — цікавих і різних

Більше «Вікіліксів» — цікавих і різних

Засновник і власник­ викривального сайту «Вікілікс» Джуліан Ассанж сьогодні вдруге після арешту минулого тижня постане перед британським судом, який має вирішити його подальшу долю. А тим часом оприлюднення таємного листування американських дипломатів із Держдепартаментом США триває. Минулими вихідними «Вікілікс» викинув у всесвітню мережу чергову порцію — цього разу під загальною темою «Ватикан». У цих матеріалах викладено погляди Папи Римського Бенедикта XVI на майбутнє Туреччини в Євросоюзі, розповідається про те, як Польща захищає католицьку церкву в Європі та як серйозно і з великою увагою сприймають ватиканську політику Сполучені Штати. Найбільш неприємним для Ватикану серед цих документів є той, у якому папський престол відмовляє Ірландії у співпраці при розслідуванні випадків сексуальних зловживань та педофілії серед католицьких священиків. Деякі з цих документів б’ють рикошетом і по США. Зокрема, депеша, в якій високий ватиканський урядовець переконує, що зацікавленість Ватикану антисемітизмом в Європі є наслідком «занадто великого впливу євреїв у владі та американській пресі».

Початок прощання з Кіото

Початок прощання з Кіото

Після двох тижнів безплідних спроб знайти шляхи вирішення проблеми глобального потепління міністри екології з майже 200 країн світу вирішили продовжити кліматичний саміт у курортному мексиканському місті Канкун іще на один день, який виявився результативнішим за всі попередні. Як повідомляє «Рейтер», учасники зібрання, що проходило під егідою ООН, ухвалили запропоновану господарями–мексиканцями заключну декларацію. Нею, зокрема, передбачено створення нового Зеленого кліматичного фонду для допомоги в боротьбі з причинами кліматичних змін країнам, що розвиваються. Планується, що до 2020 року фонд матиме у своєму розпорядженні 200 мільярдів доларів на рік.