Кров і безсилля на Жовтневій площі

Кров і безсилля на Жовтневій площі

Вечір 19 грудня у Мінську став кривавим. Режим Олександра Лукашенка, який останнім часом старанно демонстрував Європі свою «демократичність», прагнучи вислужитися й знайти підтримку в протистоянні з Москвою, таки не стримався й продемонстрував усьому світові свою істинну сутність. Опозиціонерів, які вийшли на головну площу столиці Білорусі, щоб відстояти свій вибір, жорстоко били, розганяли й затримували міліція та КДБ. А Центрвиборчком тим часом проголошував переможні результати: згідно з попередніми підрахунками, «бацька» всієї Білорусі здобув майже 80 відсотків голосів виборців. І вже вчетверте посів пост президента.

Люстрація по–болгарськи: краще пізно, ніж ніколи

Прем’єр–міністр Болгарії Бойко Борисов оголосив, що всіх дипломатів, які в минулому співпрацювали з комуністичними органами держбезпеки, буде відкликано з їхніх місій. «Партія ГЕРБ і я, її голова, як переконані демократи вважаємо, що таких осіб не варто залишати на посадах», — заявив Борисов днями на засіданні Кабінету міністрів.

Рідкісний літак долетить до середини Європи

Рідкісний літак долетить до середини Європи

Чергова атака зими на Західну Європу минулими вихідними була ще дошкульнішою від попередніх, оскільки майже повністю зупинила транспортне сполучення Великої Британії, Франції, Бельгії, Голландії та Німеччини. Ще вчора рух наземного транспорту в багатьох європейських країнах залишався паралізованим з огляду на снігопади та морози. Але найбільше, як повідомляє «Євроньюз», постраждали пасажирські авіаперевезення. Фактично не діяв аеропорт «Хітроу» в Лондоні. Його адміністрація ухвалила рішення працювати, виходячи з конкретного стану погоди, тобто пілоти мали самі вирішувати, чи зможе літак здійнятися в повітря. Але для того, щоб злетіти, лайнер іще треба було зрушити з місця. А з цим теж виникли певні проблеми: деякі літаки намертво примерзли до землі на стоянках. В іншому лондонському аеропорту — «Гетвік» — станом на вчора рух уже частково відновили, як і в паризькому «Шарль–де–Голль». Англія переживає зиму, яку не пам’ятають навіть старожили: в деяких регіонах температура опустилася до –20 за Цельсієм і тривають снігопади.

Відповідає фартовий

Мільйон 700 тисяч телефонних дзвінків, СМС–повідомлень, листів, телеграм — стільки запитаннь і звернень надійшло на адресу Володимира Путіна до початку прямої лінії, яка вчора вже вдев’яте за час перебування ВВП при владі відбулася в прямому ефірі російського телебачення. Прем’єр відповів на, з кремлівської точки зору, найбільш важливі з них. Зокрема, поспілкувався з постраждалими від літніх лісових пожеж, заспокоїв учителів, які побоюються погіршення свого становища після закриття шкіл із малою кількістю учнів, і погодився з тим, що він «фартовий» — тому Росії й вдалося виграти боротьбу за проведення зимової Олімпіади–2014 і чемпіонату світу з футболу 2018 року.

І це ще — тільки «квіточки»?

І це ще — тільки «квіточки»?

Війна «чистих росіян» з «особами кавказької національності» вийшла за межі Москви: позавчора ввечері заворушення ледве не спалахнули й у Санкт–Петербурзі та деяких інших великих містах. Але цього разу правоохоронці втрутилися значно активніше, ніж 11 грудня. Тоді, нагадаємо, хода пам’яті вбитого в сутичці з кавказцями вболівальника «Спартака» Єгора Свиридова переросла у великий мітинг на Манежній площі: кількатисячний натовп радикальних молодиків, викидаючи руки в нацистському вітанні, скандував ксенофобські гасла, жбурляв «підручними засобами» в міліцію й жорстоко бив усіх «осіб неслов’янської зовнішності», яким випало нещастя потрапити під гарячу руку.

Прощання з Королем

Прощання з Королем

Увечері 16 грудня для левової частки американської, і не лише, телевізійної аудиторії існувала тільки одна «кнопка»: Сі–Ен–Ен. Пропустити останнє, прощальне, шоу Ларрі Кінга не могли не лише його шанувальники, а й ті, кого «єврейський вискочка» дратував. Адже із закриттям «Шоу Ларрі Кінга», якому не було рівних у жанрі телевізійного інтерв’ю, завершується ціла епоха.

Туман зі сторони Цхінвалі

Туман зі сторони Цхінвалі

Найбільша цікавинка міста Горі, що є центром краю Шида–Картлі в Східній Грузії, — меморіальний комплекс Сталіна. Це великий окремий музей, а також крихітний будиночок, у якому 1879 року народився Йосип Джугашвілі, плюс особистий залізничний вагон диктатора. Але після серпневих подій 2008 року у Горі з’явився ще один привід для зацікавлення — заїжджі журналісти й туристи запитують місцевих про сліди російських бомбардувань. До «берлінської стіни» з окупованою Південною Осетією від Горі рукою подати.

Країна, яку будує Міша

Країна, яку будує Міша

Реформу правоохоронних органів визнають найбільшим здобутком команди Михаїла Саакашвілі всі без винятку — від міжнародної спільноти до найзатятішої внутрішньої опозиції. Взявшись за викорінення корупції, «трояндові революціонери» активно діяли й в інших напрямах. За минулі шість років у Грузії повністю реорганізовано митницю та податкову систему. Із 26 податків залишилося тільки шість, але платити їх доводиться всім. Мито на 90% товарів тепер нульове, на решту діють іще дві можливі тарифні ставки: 5% і 12%. Молоді грузинські урядовці сповідують філософію лібертаріанства — мінімальний вплив держави за максимальної свободи підприємництва. Це дозволило зробити економіку Грузії однією з найбільш відкритих у світі й зацікавити іноземного інвестора.