Поганий прогноз на «Вікі–енд»

У Лондоні відбулися попередні судові слухання щодо можливої екстрадиції з Великої Британії до Швеції засновника викривального інтернет–сайту «Вікілікс» Джуліана Ассанжа. Після звільнення під заставу 39–річний австралієць, який підписав зобов’язання не залишати меж країни, мешкає у графстві Норфолк на сході Англії у приватному будинку свого приятеля, журналіста й бізнесмена Вона Сміта. Перед будівлею Вестмінстерського суду на Ассанжа очікували сотні прибічників та представників світових ЗМІ.

Холера під час руїни

Холера під час руїни

Рівно рік тому о 16:53 за місцевим часом західна частина острова Гаїті в одну мить майже повністю перетворилася на руїну. Серія підземних поштовхів, найсильніші з яких ледве перевищували 7 балів за шкалою Ріхтера (у сейсмічно активній, але при цьому благополучній Японії найгіршим наслідком таких землетрусів є хіба що розбиті келихи в серванті), фактично дощенту зруйнувала Порт–о–Пренс — столицю Республіки Гаїті. Будівлі (висотою переважно до трьох поверхів) у найбіднішій країні Західної півкулі зводять із найдешевших матеріалів. Під час землетрусу вони просто склалися, як карткові будиночки...

За що боролась?

За що боролась?

22–річний Джаред Лі Лофнер, який минулої суботи влаштував криваву бійню біля універсаму американського міста Тусон (штат Арізона), вчора постав перед судом. Його звинувачують у вбивстві шести та пораненні 13 людей і замаху на члена Конгресу США Габріель Гіффордс. Серед убитих — помічник конгресмена, федеральний суддя та дев’ятирічна дівчинка, яка, за іронією долі, народилася 11 вересня 2001 року, тобто в день замахів «Аль–Каїди» на США. Якщо вину Лофнера буде доведено, йому загрожує смертна кара. Хоча що там доводити: трагедія розігралася на очах сотень людей, які прийшли на зустріч із пані конгресменом.

На виході — або нова країна, або нова війна

На виході — або нова країна, або нова війна

На території Південного Судану з 9 січня триває референдум про державну незалежність. До 15 січня чотири мільйони мешканців цієї частини країни мають можливість висловити своє ставлення щодо відокремлення від офіційного Хартума та здобуття державної незалежності. Якщо більшість скаже «так», в Африці з’явиться нова країна. Це буде перша така серйозна зміна кордонів на континенті з часів закінчення колоніальної епохи в 60–х роках минулого століття. Більшість мешканців Судану є неписьменними, тому на картках для голосування відповіді «так» і «ні» позначені символами: одна долоня — «так» незалежності, а дві долоні в рукостисканні — подальше життя в єдиній державі.

Смерть у снігах

Смерть у снігах

78 людей загинули в катастрофі літака дер­жавних авіаліній «Іран ейр», яка сталася позавчора увечері поблизу міста Урмія на північному заході Ірану. Відразу після катастрофи повідомляли про 70 загиблих, але згодом виявилося, що жертв більше. До того ж більшість iз 26 поранених перебуває в критичному стані, тож не виключено, що мартиролог може поповнитися новими іменами. Як повідомляє «Рейтер» із посиланням на іранський «Червоний Півмісяць», загалом на борту «Боїнга–727», що зазнав аварії, перебувало 105 осіб: 94 пасажири та 11 членів екіпажу.

Як у Біблії, тільки без Ноя

Як у Біблії, тільки без Ноя

Повінь, яка наприкінці минулого року почалася в третьому за кількістю населення австралійському штаті Квінсленд (4 мільйони мешканців), сягнула свого піку. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, під водою в цьому штаті опинилися території, які дорівнюють сумарній площі Франції та Німеччини. Станом на вчора кількість затоплених чи повністю відрізаних від світу міст у Квінсленді зросла з 22 до 40. Триває евакуація населення регіонів, яким загрожує повне затоплення. Мешканців, які не бажають залишати свої домівки з усім нажитим скарбом, співробітники поліції та пожежної охорони намагаються забезпечити питною водою та харчами. Влада попереджає населення про небезпеку пересування в повеневих водах, які кишать отруйними зміями, а в окремих регіонах — і крокодилами.