Бі–Бі–Сі: мiнус 25%

Бі–Бі–Сі: мiнус 25%

Британська телерадіомовна корпорація (Бі–Бі–Сі) оголосила вчора, що з огляду на скорочення її бюджетного фінансування закриває п’ять мовних служб: албанську, македонську та сербську, а також редакції мовлення англійською мовою на Карибський регіон та португальською — на країни Африки.

Байсакхі замість Різдва

У прагненні до «релігійної толерантності» західні держави дедалі частіше переходять межу розумного. Доходить до того, що деякі країни відмовляються від традиції ставити в місцях громадського доступу різдвяні ялинки — «аби не ображати почуття віруючих інших релігій».

Коктейльна розмова про тероризм

Коктейльна розмова про тероризм

Сьогодні на швейцарському гірському курорті Давос розпочинає свою роботу 41–й Світовий економічний форум — найбільше у світі зібрання представників економічних та політичних еліт. На його завершення 30 січня не буде ухвалено жодних декларацій, резолюцій чи рішень, які є обов’язковими для виконання.

У Білорусі — шок і ШОС

У Білорусі — шок і ШОС

21 січня центр Мінська перетворився на пустку. На вулицях не залишилося машин, на тротуарах — людей, мешканці навколишніх будинків намагалися зайвий раз не підходити навіть до вікон. Так спокійніше — ану ж бо якийсь снайпер президентської охорони прийме занадто цікаву пенсіонерку за небезпечну терористку.

Їм теж соромно за політиків

Їм теж соромно за політиків

Десятки тисяч бельгійців (35 тисяч за оцінками поліції і 50 — за оцінками організаторів) минулої неділі пройшли вулицями Брюсселя в «марші сорому». Про проведення акції громадяни домовилися самі, без участі політичних партій — повідомлення про марш поширювали в соціальних інтернет–мережах. 23 січня стало для Бельгії 224–м днем життя без справжнього уряду — це рекорд серед держав Європи.

Майдан по–туніському

Учора поліція Тунісу застосувала сльозогінний газ для розгону тисяч демонстрантів, які ще з неділі, незважаючи на комендантську годину, проводили в столиці акцію протесту з вимогами відставки глави тимчасового уряду Мохаммеда Ганнуші.

Хто не втік, той попався

Нова влада Тунісу видала санкції на арешт 33 членів родини поваленого президента Зіна аль–Абідіна Бен Алі за «злочини проти батьківщини». Як повідомив агенції «Рейтер» неназваний представник влади, «щодо них буде проведене розслідування з метою притягнення цих осіб до правосуддя». Імовірно, йдеться про привласнення державної власності. Нагадаємо, що, втікаючи за кордон під час революційних подій, дружина президента Бен Алі Лейла прихопила з собою півтори тонни золота на суму 45 мільйонів євро. Тепер туніські телеканали демонструють сюжети про те, скільки у членів родини колишнього президента, які не встигли залишити межі країни, конфіскували цінностей — від ювелірних виробів до золотого посуду.