Одна з кращих Кармен Європи й інші зірки: чим вражатиме Національна опера України у березні

02.03.2021
Одна з кращих Кармен Європи й інші зірки: чим вражатиме Національна опера України у березні

Катерина Кухар та Олександр Стоянов у балеті «Лілея». (Фото Національної опери.)

У березні Національна опера України має грандіозні плани — створити своїм шанувальникам піднесений весняний настрій!

 

І не тільки традиційними святковими гала-концертами, улюбленими виставами, а й зустрічами із зірками оперної та балетної сцени.


Розпочинає перший місяць весни (2 березня) перлина світового балетного мистецтва «Лебедине озеро» П. І. Чайковського (сценічна редакція Анатолія Шекери) за участю Ольги Скрипченко (Одетта-Оділія), Станіслава Ольшанського (Принц Зігфрід), Ярослава Ткачука (Ротбард) та ін.


А вже наступного дня (3 березня) лірико-комічна опера Г. Доніцетті «Любовний напій» з улюбленцями публіки — Валентином Дитюком (Неморіно), Тарасом Штондою (Дулькамара — дебют Тараса в цій партії), Ольгою Нагорною (Адіна) та ін.


4 березня — балет «Дама з камеліями» (хореографія та постановка Аніко Рехвіашвілі). У головних ролях цієї драми за мотивами одно­йменного твору Александра Дюма — Анастасія Шевченко (Марі Дюплессі) та Денис Недак (Александр).


6 та 7 березня на киян i гостей столиці очікують традиційні гала-концерти з нагоди Міжнародного жіночого дня за участю провідних майстрів оперної та балетної сцени.
9 березня — до Шевченківських днів балет Костянтина Данькевича «Лілея» з Катериною Кухар та Олександром Стояновим у головних ролях.


12 березня — одна з кращих постановок театру — опера Дж. Верді «Набукко» (режисер-постановник Анатолій Солов’яненко, диригент-постановник Микола Дядюра, художник-постановник Марія Левитська, хормейстер-постановник Богдан Пліш) у неперевершеному складі виконавців.

 

Головні партії виконують: зірка світової оперної сцени Людмила Монастирська (Абігайль), яскравий драматичний актор з оксамитовим баритоном Олександр Мельничук (Набукко), метр оперної сцени бас Тарас Штонда (Захарія), титулована меццо-сопрано Анжеліна Швачка (Фенена) та ін.


18 березня — балет Юрія Шевченка «За двома зайцями», який став творчою візитівкою Киева (балетмейстер-постановник — Віктор Литвинов). У головних ролях: Микита Сухоруков (Голохвастий), Тетяна Андреєва (Проня) та ін.


19 березня — улюблена глядачами версія опери «Севільський цирульник» Дж. Россіні у постановці Анатолія Солов’яненка (Фігаро — Ігор Євдокименко, Альмавіва — Анатолій Погребний, Розіна — Ольга Фомічова, Бартоло — Андрій Маслаков, Дон Базіліо — Сергій Магера, Берта — Ірина Петрова, Фіорелло — Михайло Кірішев, Офіцер — Юрій Горинь, соло на клавесині — Ліана Косович).


24 березня — опера Ж.Бізе «Кармен». У титульній партії одна з кращих Кармен Європи — Анжеліна Швачка.


26 березня — довгоочікуваний дебют Валентина Дитюка в партії Маріо Каварадоссі в опері «Флорія Тоска» Дж. Пуччіні. Також у головних ролях: Оксана Крамарєва (Флорія Тоска), Геннадій Ващенко (Барон Скарпіа), Олександр Мілєв (Чезаре Анджелотті) та ін.


Важливо: квитки надходять у продаж за тиждень до заявленої дати вистави, нагадує пресслужба Національної опери. Розміщення глядачів у залі здійснюється відповідно до діючих карантинних вимог.

 

Залишається обов’язковим дотримання маскового режиму та соціальної дистанції; заходячи до театру необхідно пройти температурний скринінг. Із квітами для улюблених артистів теж доведеться зачекати до кращих часів.