На Тернопільщині теж протестують проти розміщення евакуйованих з Китаю українців

19.02.2020

На початку тижня інформаційний простір Тернопільщини заполонили повідомлення різних ЗМІ про те, що 20 лютого в область начебто мають привезти для двотижневої обсервації евакуйованих iз Китаю українців і розмістити їх планують у відомому санаторії «Медобори». А вже в ніч на вівторок на під’їзді до села Конопківка Теребовлянського району, де розташований цей лікувально-профілактичний заклад, місцеві жителі виставили блокпости, аби цього не допустити.
 
Відбулася позачергова сесія Микулинецької громади, до якої належить населений пункт, присутні на якій місцеві жителі вимагали від влади та керівника санаторію точної інформації та недопущення прийому евакуйованих. Головним аргументом люди висувають той, що місцевість є густонаселеною, а передумов для гарантованої безпеки мешканців немає.
 
Як повідомив на сесії директор санаторію «Медобори» Василь Мартинюк, очолюваний ним заклад справді внесено до переліку таких, що можуть прийняти евакуйованих, проте без погодження з громадою і колективом закладу він згоди на це не дасть. Після цього на вимогу присутніх він написав відповідну заяву.
 
Щодо обласної влади, то наразі жодних офіційних коментарів ні облрада, ні облдержадміністрація не дають. Тим часом звернення до їх очільників адресував міський голова Тернополя Сергій Надал. 
«Інформую Вас, що інфекційні відділення міських лікувальних закладів КНП «Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги» та КНП «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня», які визначені госпітальними базовими закладами для надання медичної допомоги особам, які відповідають визначенню випадку нового коронавірусу 2019-nCoV у Тернопільській області, не забезпечені необхідним медичним обладнанням, медичними препаратами та не готові до надання повноцінної медичної допомоги особам, які відповідають визначенню випадку нового коронавірусу 2019-nCoV. 
 
Додатково повідомляємо, що Тернопільська область — одна з областей України, яка не має обласної інфекційної лікарні, що спричиняє подвійну небезпеку для жителів міста та області.
 
Тернопільською ОДА та обласною радою, не дивлячись на неодноразові звернення, не виділяли коштів для забезпечення працівників засобами індивідуального захисту, відсутня належна вентиляція та каналізація, не підведено кисень, немає жодного дихального апарата. Просимо вжити заходів щодо запобігання потрапляння людей, евакуйованих iз Китаю, в ТДВ «Санаторій Медобори», — йдеться в документі.