Щоб не виглядати, як дідько з пекла...

04.09.2019

Шановна редакціє «України молодої»! Вважаю вашу газету високоінтелектуальною та неупередженою, тому і передплачую її щорічно.
 
У нас велика сім’я, та кожен знаходить у газеті свою цікавинку — від передовиці до анекдотів. Мої в’їдливі діти (а їх у нас із дружиною шестеро) попрохали мене звернутися до вас із приводу ось такого анекдоту: «Позичила подрузі грошей на пластичну операцію — тепер не знаю, як вона виглядає». 
 
Основне значення слова «виглядати» — висуватись із чогось, дивитися кудись. Наприклад: виглядати з вікна, виглядати сина зі школи. Тому, коли потрібно оцінити чиюсь зовнішність, уживайте словосполучення «мати вигляд». Наприклад: «вона має гарний вигляд», а не «вона гарно виглядає».
 
Адже виглядає Сірко із пасльону. У народній творчості таких прикладів багато: «Виглядає, як дідько з пекла». Чи класичне Шевченкове: «...А он з-за гаю виглядає/ Ставок, неначе полотно...».
 
В орфографічних словниках є синонім до словосполучення «мати гарний вигляд»: виглядіти, вигляджу, виглядиш, виглядять тощо. 
Володимир КАЇРА
с. Темрюк, Нікольський район, 
Донецька область

 • Порядок денний: земля і слуги

  Історично складалось так, що Україна була, є і буде центром не тільки Європи. Пишу не лише для неуків з історії України. Земля, територія України — це вислід праці багатьох поколінь. >>

 • Франко і стрітфуд

  Ну приблизно якось так уявляли собі автори цього закладу, котрий на фото, життя і побут автора Каменярів. >>

 • Перспективи

  Не всі пройшли жорстку конкуренцію
  Й потрапили врешті на пресконференцію. >>

 • Наш феномен

  Добровольці — це свідома й активна еліта нації, яка без примусу, за велінням серця і совісті, бере на себе відповідальність за вирішення злободенних проблем громади, нації, держави. >>

 • Не на тих ставимо

  Я, дитина війни, маю вже похилий вік, пережив багатьох керівників нашої країни — спочатку СРСР, а потім, з 1991 р., незалежної України >>