Своє зруйнували — чуже розбудовуємо

21.02.2018

Шановна редакціє, такого страхіття у нас ще не було — у Тернополі вже третій цвинтар заповнений, українців стає все менше.
 
Молодь від безвиході кидається до засобів забуття — наркотики, алкоголь — через безробіття, безнадію.
 
У нас, на Тернопільщині, поруйнували заводи, позакривали підприємства, зате горілки в магазинах стільки, що скоро харчам місця не буде. 
 
Я — 30-го року народження, пам’ятаю ще ті части, коли пляшки горілки вистачало на всю компанію під час свята, та й п’яні по вулицях не валялися, як тепер.
 
А зараз і без свят повно пляшок валяється по скверах, парках.
 
Не раз дзвонила в поліцію, щоб забрали п’яних, щоб не подавали поганого прикладу для молоді. Шкода мені ту молодь, що розбудовує закордон важкою працею.
 
А ще ж для того, щоб оформити документи на легальну роботу, витрачають великі гроші, часто позичаючи їх. 
 
Колись у 30-тi роки мене матір підкинула під сиротинець. Польща тоді була така бідна, що ми ходили до школи в черевичках, а після школи хочеш іти погуляти надвір — іди боса.
 
Ми так сильно застуджували ноги, що мені мали відрізати одну стопу — поклали на ліжко, а я видерлася і тікати, то лікар і законниця (монашка. — Ред.) мене впіймали, кинули на ліжко і лікар сказав: «Нєх здиха» (хай помирає. — Ред.). Але Божа ласка мене врятувала.
 
До чого я все це веду: яка тоді Польща бідна була і як наші раби її відбудовували, а ми в незалежній своїй Батьківщині зруйнували те, що мали. Тепер їздимо далі Польщу будувати. 
 
Одні помирають на Батьківщині, другі їдуть у світи на заробітки,  а треті від безробіття йдуть грабувати. Шановні можновладці, схаменіться, робіть щось, бо Державі йде кінець! 
 
О. КАРДАВІЛЬЦЕВА
Тернопіль

 • Страшне в Одесі

  Страшне в Одесі. Загинуло 8 людей (за попередніми даними) в готелі Токіо Стар. Згоріли в пожежі >>

 • Ще не вмерла Україна

  Я чую знову і знову, що тому чи іншому моєму співгромадянинові не подобається наш національний гімн. А ви знаєте, що "кумір міліонов" таки поміняє і гімн, і прапор. Поміняє не з великої любові до прапору і гімну, а тому щоб продемонструвати всьму світові, що в Україні немає святинь, немає констант >>

 • Звільнення Безсмертного - це тактика малих поступок агресору

  Звільнення Романа Безсмертного відбулося через подачу ним об’єктивної актуальної ситуації на Донбасі. Вирішальною підставою для відставки, на мою думку, стала його заява про те, що після загибелі поблизу Маріуполя чотирьох морських піхотинців, Україні слід призупинити участь у мінському форматі >>

 • Про війну громадянську і не громадянську

  В Україні не громадянська війна хоча б тому, що в наших ворогів немає ніякого альтернативного образу України. Більше того, вони взагалі не визнають існування українців як окремої нації, вважаючи Україну штучним утворенням, відірваним підступними австро-угро-англо-саксами, поляками, німцями та іншими >>

 • Мудрістю і не пахне

  Без реалізації національної ідеї на основі поезії-вчення Тараса Шевченка повноцінну, самодостатню державу ми не побудуємо, не відбудеться справжнє національне відродження. >>