Верховний Суд окупованого Криму відхилив три апеляції на захист Ільмі Умерова

24.10.2017

Небезпечний для життя напад гіпертонії стався з лідером кримсько­татарського національного руху Ільмі Умеровим через кілька днів після винесення вироку.
 
Нагадаємо, підконтрольний Кремлю Центральний районний суд міста Сімферополь засудив Умерова до двох років ув’язнення в колонії-поселенні.
 
Покарання за статтею про екстремізм також передбачає, що протягом двох років після звільнення Умеров не зможе займатися громадською діяльністю та виступати в ЗМІ.
 
— Верховний Суд окупованого Криму відкинув всі три апеляції, які ми подавали на захист Ільмі Умерова, — розповів адвокат Едем Семедляєв. — Хоча поганий стан здоров’я підзахисного прирівнює взяття під варту до повільної страти. Адже у свої 60 років Ільмі Умеров є інвалідом третьої групи, має діабет, хворобу Паркінсона та слабке серце. 
 
За словами правозахисника, суд узяв до уваги важкий стан здоров’я Умерова, дозволивши йому перебувати вдома, допоки вирок не набуде чинності. Однак домогтися пом’якшення вироку правозахисникам не вдалося.
 
— Жорстокий вердикт суддів став їхньою реакцією на принциповість моєї політичної позиції, — заявив сам Ільмі Умеров. — Я щиро радів, коли на Генеральній Асамблеї ООН розглянули ситуацію з правами людини у Криму та прийняли резолюцію, яка засуджує злочини окупаційного режиму на півострові. 
 
Лідер кримськотатарського руху Ільмі Умеров розповів, що зараз на анексованому півострові ситуація зі свободою слова є навіть гіршою, аніж це було за часів СРСР.
 
Проти людей, які не згодні з позицією  влади, відкривають фіктивні кримінальні справи та присуджують вкрай великі тюремні терміни без будь-якого жалю.
 
Так, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз отримав вiсiм років тюрми, а фігурантів резонансної справи Хізб ут-Тахрір засудили до 17, 12 та 5 років тюрми лише за те, що вони дотримувалися канонів ісламу.
 
«Із людьми відверто розправляються за допомогою відкриття фальшивих кримінальних справ, — каже адвокат Микола Полозов. — Підконтрольним Кремлю правоохоронцям не потрібні навіть докази провини людини, щоб засудити на великий термін ув’язнення. Вироки лідерам кримськотатарського руху в Криму винесли ті колишні українські судді, які продалися окупаційній владі. Тепер їхнє завдання — вислужитися перед новим господарем, що вони й роблять, штампуючи непомірно жорстокі вироки для людей».
 
Найбільшу тривогу правозахисників викликає питання, де саме буде відбувати термін покарання 60-річний Ільмі Умеров.
 
Якщо неугодного окупаційній владі патріота України вишлють до Сибіру, то допомога родичів та адвокатів стане для нього недосяжною. Окупанти можуть зробити це свідомо, щоб зламати лідера кримськотатарського народу та залякати його послідовників. 

 • Зеленський назвав три головні теми зустрічі «нормандської четвірки»

  На зустрічі країн «нормандської четвірки» Україна хоче вирішити питання про звільнення усіх політв’язнів та визначити терміни розведення сил на Донбасі. Крім того, треба буде вирішити питання термінів виведення російських військ до проведення місцевих виборів на тимчасово окупованій території >>

 • Курт Волкер вірить у повернення Криму до України

  "Ми бачили, як це відбувалося з балтійськими країнами. СРСР повернув їм незалежність після 40 років окупації. Захід, США, інші країни трималися твердої лінії і не визнавали примусового включення цих країн в Радянський Союз. ... одного дня, думаю, Крим повернеться до складу України", - сказав він. >>

 • Олег Сенцов закликав українців не ворогувати один з одним

  Звільнений із російської колонії Олег Сенцов зазначив, що за останні п'ять років в Україні змін відбулося менше, ніж він очікував, і "всі воюють з усіма": "Це все дуже засмучує. Як можна ворогувати один з одним, якщо у нас є Путін? Але надій на краще я все одно не втрачаю". >>

 • Клімкін пояснив суть формули Штайнмайєра

  Треба чітко розуміти, що формула Штайнмаєра не є дорожньою картою виконання Мінська або планом деескалації. Вона стосується тільки одного пункту Мінських домовленостей: так званого "особливого статусу" ОРДЛО. Йдеться про особливості місцевого самоврядування. >>