Уже й церква не витримує

22.03.2017

Архієпископ Сицилiї Мікеле Пеннізі видав декрет, яким мафіозі забороняється брати участь в обрядах хрещення та ставати хрещеними батьками, повідомляє агенція «Франс Пресс».
Парафія архієпископа розташована у містечку Корлеоне, яке прославилося на весь світ завдяки роману письменника Маріо П’юзо «Хрещений батько». Книга та знята за нею кіно­трилогія розповідають про життя одного з найпотужніших мафіозних кланів — родину дона Корлеоне. «Мафія завжди використовувала церковний термін» «хрещений батько», щоб тим самим надати своїм ватажкам релігійної значимості. Хоча ці два світи абсо­лютно несумісні», — цитує архієпископа «Франс Пресс». 
У лютому цього року Мікеле Пеннізі засудив той факт, що католицький священик дозволив одному з ватажків «Коза Ностри» Тото Ріїни стати хрещеним батьком дитини. Ще 2008 року, коли Пеннізі був єпископом в одному з міст центральної частини Сицилiї, йому погрожували розправою після того, як він відмовився проводити поховальну церемонію одного з мафіозних ватажків. 
При цьому архієпископ ви­знає, що в середовищі, де діє кругова порука, складно з упевненістю встановити, чи належить майбутній хрещений батько до мафії, чи ні. «Якщо немає обвинувачень iз боку правосуддя, ми не можемо дозволити собі судити людей за чутками, не маючи доказів», — пояснив ієрарх.
Він додав, що на шлях ви­правлення може стати кожен. «Якщо хтось iз мафіозі визнає, що помилився, попросить прощення за зло, яке вчинив, то ми можемо обговорити, як йому стати на шлях праведний», — зазначив архієпископ Сицилiї. 

 • Дмитро Комаров вирушив у весільну подорож

  На превеликий жаль усіх потенційних наречених, це таки сталося — найбажаніший (і таки найзатятіший) холостяк України, відомий тревел-журналіст програми «Світ навиворіт», якому вчора виповнилося 36 років, одружився. >>

 • У Британії 13-річна дівчинка продемонструвала інтелект, вищий за Ейнштейнів

  Прибічники всіляких теорій про вищість однієї раси над іншими не раз отримували обґрунтований теоретичний відпір, а такі фанатики, як Гітлер чи йому подібні ксенофоби, — ще й доволі відчутний фізичний, що завершився повною капітуляцією не лише його тверджень про вищість арійської раси, а й катастроф >>

 • ПРИКОЛИ про ресторани

  — Якщо я буду змушений затриматися у відрядженні, — каже чоловік дружині, — і не повернуся до зустрічі Нового року, я надiшлю тобi телеграму.
  — Не треба, я її вже прочитала, вона лежить у кишені твого пальта. >>