Неочікувана легкість

28.05.2013

Прогнози — справа невдячна, особливо в такому доволі непередбачуваному виді спорту, як багатоденні шосейні велогонки. Здавалося, перемогу на цьогорічній «Джиро д’Італія» має відсвяткувати найуспішніший велогонщик минулого сезону – тріумфатор «Тур де Франс» та лондонської Олімпіади Бредлі Уїггінс. Для цього, як відзначали деякі гонщики, організатори спеціально заклали в дорожню карту етапи під фаворита. Проте, підхопивши застуду на першому, дощовому, тижні перегонів, британський капітан «Тім Скай» був змушений достроково зійти з дистанції. Така ж доля спіткала й минулорічного тріумфатора італійського туру – канадця Райдера Хешедаля.

Відтак гонка практично повністю втратила інтригу, коли після половини «Джиро–2013» не залишилося гідних конкурентів у місцевого улюбленця Вінченцо Нібалі. Зайвим підтвердженням безальтернативності Нібалі стала гірська «розділка», яку італієць виграв «в одні ворота». Посприяла тріумфу лідера «Астани» й негода, через яку було скасовано один з останніх альпійських етапів. Зрештою, Вінченцо Нібалі без проблем довіз рожеву майку до Брешії, вперше в своїй кар’єрі вигравши «Джиро».

Щодо єдиного українця, то Ярослав Попович, втративши ще на першому етапі турнірну мотивацію після завалу, проявив справжній професіоналізм і дістався фінішу в компанії 168 гонщиків (на старт вийшло 207).

* * *

Минулого уїк–енду в Києві відбулася міжнародна велогонка Race Horizon Park. На провідних ролях була місцева команда KOLSS. Переможцем першого етапу, навколо Голосіївського парку, став досвідчений Денис Костюк. Герой другої «серії» (у Протасовому Яру) — «колсівець» — Михайло Кононенко.

«Джиро д’Італія». Загальний залік.

1. Нібалі (Італія, «Астана») — 84:53.28.

2. Уран (Колумбія, «Скай») — відставання 4 хв. 43 сек. 3. Еванс (Австралія, «Бі–Ем–Сі») — +5.52... 133. Попович (Україна, «Радіошек») — +3:21.02...

Переможець командного заліку — «Скай Тім». Найкращий молодий гонщик — Бетанкур (Колумбія, «AG2R»). Найкращий спринтер — Кавендіш (В. Британія, «Омега»). Гірський «король» — Пірацці (Італія, «Бардіані»).