Згідно з оприлюдненими вчора результатами парламентських виборів в Ізраїлі, які відбулися 22 сiчня, жодна з 32 партій не отримала переконливої перемоги. Співвідношення сил між таборами правих та лівоцентристів при загальній кількісті 120 місць у Кнессеті становить 60:60.
До парламенту пройшли 12 партій та блоків, які подолали двовідсотковий виборчий бар’єр. Лідирує блок «Лікуд–Бейтену» під керівництвом діючого прем’єр–міністра Біньяміна Нетаньяху та екс–очільника МЗС Авігдора Лібермана, який здобув 31 депутатський мандат. На минулих виборах правий «Лікуд» та неонацистська партія «Бейтену» («Наш дім Ізраїль»), члени якої переважно є вихідцями з СРСР, у котрих радянсько–сталінська ідеологія трансформувалася у націонал–екстремістську, йшли за окремими списками і набрали разом 41 мандат.
Крайньо праву правлячу парочку наздоганяє новостворена центристська партія «Єш–Атид» («Майбутнє є») на чолі з Яїром Лапідом, яка здобула 19 парламентських мандатів. І це найбільша сенсація виборів. Далі йде Партія праці Шеллі Яхимович з 15 мандатами. Саме вона у коаліції з центристами може завадити Нетаньяху сформувати парламентську більшість. Також хороший результат виборів для Нафталі Беннетта — очільника партії «Бейт Йехуді» («Єврейський дім»). Ця політична сила ультранаціоналістів поділила четверту і п’яту сходинки з партією єврейських ортодоксів «Шас». Обидві політичні сили вибороли по 11 мандатів. На шостому місці — ще одні ортодокси з партії «Об’єднаний іудаїзм Тори» (7 мандатів). Шість партій з другої половини списку здобули від шести до двох мандатів. З найгіршим результатом (2 мандати) фінішувала партія «Кадіма» на чолі з колишньою главою ізраїльської дипломатії Ципі Лівні. Кілька років тому і партії, і її лідерці пророкували блискуче політичне майбутнє, але тепер вони виявилися політичними аутсайдерами.
Попри явну післявиборчу невизначеність ситуації і те, що остаточні офіційні результати виборів оприлюднять 30 січня, Біньямін Нетаньяху заявив про перемогу і подякував виборцям «за можливість очолити Ізраїль втретє». Учора вiн заявив про потребу створення широкої коаліції і розпочав відповідні переговори з лідерами інших парламентських партій. Нетаньяху пообіцяв сформувати «настільки широкий уряд, наскільки це можливо». Втім, політичні аналітики передбачають тижні дискусій та переговорів щодо формування уряду. Не відкидають оглядачі й той варіант, що альянс Нетаньяху може опинитись в опозиції.