«Страсті» по-українськи

20.04.2004

      В українському прокаті «Страсті Христові» стартували 8 квітня. Через незначну кількість копій — усього-навсього 10 — цей старт став хоч і помітним, але не масовим. І насамперед тому, що оптимістично-показові прецеденти, коли українські прем'єри тих чи інших фільмів у часі збігалися зі світовими, вже були. «Ми почали зі Львова, Києва та Одеси, — каже директор з прокату ТОВ «Альфа» (фірма-дистриб'ютор) Андрій Мішенькін. — У кожному з кінотеатрів «Страсті Христові» йтимуть протягом трьох тижнів, потім ми плануємо презентувати картину в Дніпропетровську, Харкові та Донецьку. Гадаю, в українському прокаті «Страсті Христові» будуть аж до осені. Не виключено також, що ті кінотеатри, де стрічка вже йшла, забажають узяти її до свого репертуару ще раз».

      Перший тиждень «Страстей Христових» в українському прокаті пройшов «на ура!»: заповнюваність залів сягала майже сто відсотків, біля кас — незмінні черги кіноманів. Так, у Львові у перший день показу «Страстей...» біля місцевого «Кінопалацу» вже о 8:00 юрмилися люди, при тому, що найближчий сеанс мав розпочатися о 9:40. Дехто з цих палких кіноманів навіть вихвалявся, що заради довгоочікуваної прем'єри відпросився з роботи. З 22 квітня фільм «передислокується» до львівського кінотеатру «Коперник», а з 29 — йтиме у «Львові».

      Кияни щодо «Страстей...» так само активні. Як попередили нас в «Україні» та «Кінопалаці», квитки на цей фільм краще бронювати заздалегідь. Щоденні чотири-п'ять сеансів картини демонструють при переповнених залах, йде вона і в деяких інших кінотеатрах міста. До слова, у київських кінотеатрах афіші «Страстей Христових» супроводжує напис: «Людям зі слабкою нервовою системою рекомендується утриматися від перегляду». Очевидно, попередження спрацьовує — поки що «швидку» під час сеансів не викликали.

      «Страсті...» логічно «перекочували» й до всесвітньої павутини — на різноманітних сайтах нині триває активне обговорення картини. Думки — найрізноманітніші. «Кіно просто фантастичне!» — читаємо на сайті кінотеатру «Україна». «...Так, кіно жорстоке, але розп'яття було жорстоким. І Гібсон може й має трохи «пунктик» на жорстокості і натуралізмові (якщо згадати його «Хоробре серце»). Але в цьому фільмі він зробив це не для касовості, не для розваги».

         Щодо зібраних коштів — то це, як запевнив нас Андрій Мішенькін, наразі є комерційною таємницею. Водночас компанія «Централ партнершип», яка займається показом «Страстей...» у Росії та країнах СНД, повідомляє, що за перші чотири дні прокату в Росії та Україні фільм зібрав близько 750 тисяч доларів. Щоправда, російських копій значно більше, ніж українських, — 40. Але той факт, що раніше такими показниками могли похвалитися лише мегабюджетні блокбастери, де забагато стрілянини та спецефектів і дуже мало того, що стосується душі людської, є беззаперечним.